10 דרכים שילדי הורים חולי נפש יכולים לשבור את המחזור

רבים מאיתנו גדלו עם הורים שנלחמו במחלות נפש, בין אם הבנו זאת במהלך הילדות ובין אם לאו. חֲרָדָה ו דִכָּאוֹן הן מחלות נפש שכיחות שאולי הוריהם נאבקו בהן, שלעיתים עוברות מדור לדור. ייתכן שגם ההורה שלך התמודד הפרעה דו קוטבית , סכִיזוֹפרֶנִיָה , או הִתמַכְּרוּת - לכולם יש קשר גנטי חזק.

אולי ההורה או ההורים שלך טיפלו במחלת הנפש שלהם והצליחו לחיות חיים בריאים תוך דוגמנות של כישורי התמודדות בריאים. ובכל זאת, בפשטות להיחשף למחלות נפש מהווה גורם סיכון להתפתחות מחלת נפש משלכם. אם הורייך לא טיפלו במחלת הנפש שלהם, ייתכן שנחשפת להתעללות, טראומה או גרוע מכך.

אם גדלת עם הורים חולי נפש, נראה כי כאב, סבל או התפתחות של מחלת נפש משלך הוא גורלך, ואין דרך ברורה לשבירת המעגל - אבל זה פשוט לא נכון. התאוששות מילדות קשה אפשרית ויש הרבה צעדים שאתה יכול לעשות כדי לחיות חיים תוססים, בריאים ומאושרים, למרות שגדלו על ידי הורים חולי נפש.

הנה כמה עצות.

1. לך לטיפול

חיבור למטפל אכפתי וללא שיפוטיות יכול לעזור לך לפענח את חוויות הילדות שלך ולהבין כיצד הן מעצבות את חייך הנוכחיים. הבנת החוויות הללו יכולה להיות בעלת ערך רב. טיפול אינו אומר רק להתפלש בעבר; המטפל שלך ילמד אותך כלים כיצד לחיות את חייך הטובים ביותר בהווה.

2. תרגול מיינדפולנס ומדיטציה

למחשבותינו ול'דיבור העצמי 'יש קשר רב לאופן שבו אנו רואים את העולם וכיצד אנו חיים את חיינו. אם אתה אומר לעצמך מדי יום שחוויות העבר שלך הן מה שעומדות לעשות או לשבור את חייך הנוכחיים - או אפילו שזו הייתה אשמתך שההורה שלך היה חולה נפש - תתחיל להאמין בכך. תרגולים כמו מודעות ותרופות יכולות לעזור לך לזהות את המחשבות המזיקות שמכבידות עליך ולעזור לך להתחיל לשנות את הנרטיב הפנימי שלך.3. בעת הצורך, השתמש בתרופות

חלק מהילדים להורים נפגעי נפש עלולים להימנע מלקחת תרופות. אבל אין בושה לקחת תרופות, לטווח הקצר או הארוך. חשוב לעשות זאת בהנחיית רופא או פסיכיאטר מי ייכנס איתך מדי פעם. זכור כי תרופות פסיכוטרופיות פועלות בצורה הטובה ביותר בשילוב עם טיפול בדיבור.

4. קבל את ההורה שלך חולה נפש

קבלת ההורה שלך חולה נפש לא אומרת שאתה מקבל את הדרכים שהם עשויים להתעלל בך או לגרום לך טראומה. זה אפילו לא בהכרח אומר שאתה תהיה איתם בקשר קבוע, אם זה קשה לך. אבל זה אומר להבין שהם נלחמו במחלת נפש, ושזה לא משהו שגרמת, וזה גם לא משהו שאתה אחראי לשנות.

5. גבולות!

פירוק המעגל עם הורה חולה נפש פירושו קיום גבולות. הורים רבים הנלחמים במחלות נפש די גרועים בהקשבה ושמירה על הגבולות שהצבת לפרטיותך ולבטיחותך. אבל זה לא אומר שאתה צריך להפסיק להגדיר אותם או להבהיר להורה שלך מה הם עבורך.

6. הקיפו את עצמכם באנשים תומכים

מחקר הוכיח כי דרך עיקרית של ילדים להורים חולי נפש לשרוד את ילדותם היא דרך מורים תומכים, חברים ובוגרים אחרים . אתה יכול להמשיך את המגמה הזו גם בילדות ובגיל ההתבגרות. התבגרות אצל הורה חולה נפש עשויה אפילו לגרום לך להבחין יותר בסוגי האנשים שאתה מקיף את עצמך איתם. זכור, יש לך את כל הזכות להיות בררנים ולבחור רק באנשים המתייחסים אליך בחביבות.

7. למד אודות מחלות נפש

זה יכול להיות מאוד מעצים ללמוד כל מה שאתה יכול על סוגיות בריאות הנפש שההורה או ההורים שלך נלחמים בהן ועלולות להתרחש במשפחתך. זה עשוי לעזור לך להבין את הגורמים, הגורמים, ובעיקר, את הטיפולים הטובים ביותר למחלות נפש אלה, אם עליך להתמודד איתם בעצמך.

8. 'החיים שלי הם שלי'

בעל מנטרה כמו, 'זהושֶׁלִיחיים לחיות ',' אני יכול לחיות חיים אחרים מאלה שגדלתי איתם 'יכול להוות ריפוי ממש, במיוחד אם אתה מוצא את עצמך מתמודד עם ספק עצמי, אשמה, אשמה או חרדה. זכור תמיד שאתה השולט בחייך; לאף אחד אחר אין את הכוח הזה עליך.

9. תרגול מניעה

אם אתה יודע שבעיות בריאות הנפש פועלות במשפחה שלך או שכבר חווית אותן בעצמך, נקיטת אמצעי מניעה כדי להרחיק את הסימפטומים שלך היא חיונית. גם כאשר אינך נמצא במצב משבר, קבלת שגרות טיפול עצמי קבועות כגון פעילות גופנית, מדיטציה, יומן וטיפול פירושו שאתה דואג לבריאות הנפש שלך על בסיס יומי. אם יתעוררו משברים, יהיו לך הכלים לעבור אותם.

10. האמן בעצמך

לרבים מאיתנו שגדלנו עם הורים חולי נפש נשלח המסר כי איננו מסוגלים לחיות טוב, כי איכשהו 'סחורה פגומה', או שאנו אשמים בכל חוויה קשה שעברנו. חשיבה מסוג זה היא בדיוק מה שמונע מרבים מאיתנו להיות מסוגלים להתקדם בחיינו. ברגע שאתה מבין שזה 'הכל דיבורים' ושאתההםבעל כוח וחוסן מדהימים, אתה יכול להתחיל לשבור את המעגל ולחיות באופן מלא יותר.

התקדמות לעבר מקום של בריאות וכוח לאחר שגדלת עם הורה חולה נפש היא תהליך, ואתה צריך להיות עדין עם עצמך כשאתה עובד דרכו. עצם קביעת הכוונה לשבור את המחזור - אפילו לשבת לקרוא מאמר כזה - הוא צעד עצום בכיוון הנכון.

בעזרת סבלנות, אהבה עצמית ותמיכה טובה תוכלו לחיות את החיים שתמיד רציתם. מגיע לך.