12 יעדי מערכות יחסים כדי להפוך את השותפות שלך לחזקה יותר

מהן מטרות היחסים שלך? אולי אתה מחפש לקשור את הקשר, אולי אתה חושב להפיח חיים חדשים בנישואים שהסתבכו מעט. אולי היית רוצה שבן זוגך לא ייקח אותך כמובן מאליו או להיפך.

האם יש צורך ביעדי מערכות יחסים?

על פני הלוח, התשובה היא חיובית כן, מטרות היחסים נחוצות לשמחה ובריאה מערכת יחסים.

קל להניח שאהבה מספיקה כדי ליצור מערכת יחסים חָזָק. למרות זאת, מערכות יחסים בריאות דורשים את שניהם אהבהומְחוּיָבוּת. הגדרת יעדי מערכות יחסים-לטווח קצר וארוך-יכולה לסייע למערכת יחסים להתחזק תוך הקפדה על כך ששני בני הזוג (או כל הצדדים אם אתם נמצאים במערכת יחסים פוליאמורית) נמצאים באותו דף ומפיקים אושר מהקשר. מטרות זוגיות גם יעזרו לך להבין מוקדם יותר אם אתה ובן זוגך אינם תואמים - או אפילו אם מערכת היחסים רעילה.

אם אתם מחפשים רעיונות לגבי מטרות היחסים החשובות ביותר או שאתם סקרנים כיצד נראית מערכת יחסים אידיאלית, להלן מדריך למציאת אהבה מתמשכת ולשיפור הזוגיות שלכם כולל 12 מטרות זוגיות לקשר חזק יותר.

12 מטרות זוגיות למערכת יחסים שמחה, חזקה ומשופרת

1. לאמץ את חוסר השלמות

ממטרות היחסים שחשוב לזכור, אך קל לשכוח, כוללות שאף מערכת יחסים אינה מושלמת. אתם לא מושלמים, בן הזוג שלכם לא מושלם, שניכם שני אנשים לא מושלמים שאוהבים אחד את השני ובחרו לעשות חיים ביחד. אגדות, סרטים ו מדיה חברתית לעתים קרובות מתארים מערכות יחסים כלא מושלמות, מה שיכול ליצור רושם מוטעה שמערכת יחסים בריאה נקייה מקונפליקטים. נסה לא להשוות את מערכת היחסים שלך עם מישהו אחר - במיוחד כזה שמורכב לשם הבידור - ולהיות יותר מציאותי עם הפגמים שלך ושל אלה של השותף שלך.

2. מבינים זה את זה

לכל אחד יש מטרות יחסים שונות ודרכים שהוא אוהב להביע ולקבל אהבה. כאן נכנסת למידת שפת האהבה שלך. פיתוחו של גארי צ'פמן, דוקטורט, חמש שפות האהבה מורכבות ממילות חיוב, זמן איכות , קבלת מתנות, מעשי שירות ומגע פיזי. בנוסף לספרחמש שפות האהבה: כיצד להביע מחויבות מכל הלב כלפי חברך,יש מבחן חינם באינטרנט לגלות את שפת האהבה שלך. זה יכול להיות מועיל להבין את שפת האהבה שלך ואת שפת האהבה של השותף שלך על מנת ששניכם יבינו ותומכים זה בזה טוב יותר.3. יישר קו עם ערכי הליבה ואמונות

מרכזי ביעדי מערכת היחסים שלך צריך להיות לוודא שאתה ובן זוגך תואמים את ערכי הליבה ואת אמונותיך. זוהי לא שיחה חד פעמית, אלא שיחה מתמשכת כאשר הנסיבות שלך משתנות ואתה מתפתח כאנשים בודדים וגם כיחידה. לדוגמה, נניח שלפני חמש שנים היכולת להרים ולזוז מתי שרציתם הייתה ערך יסודי לשניכם. אבל עכשיו אתה משתוקק ליציבות ותרצה להתמקם איפשהו. חשוב לוודא שאתה מדבר עם בן זוגך על האופן בו הערכים שלך עשויים להשתנות, כך שתוכל להחליט כיצד להתקדם יחד.

4. שיפור התקשורת

כל אחד נכנס למערכת יחסים עם חינוך שונה, השקפת עולם, נקודות חוזק וחולשות. אל תניח שאתה יודע מה השותף שלך מרגיש לגבי נושא מסוים, שאל אותם! מטרות היחסים שלך צריכות לכלול גם פיתוח רציף של כישורי התקשורת שלך זה עם זה - קריטי לקשר חזק. מחפש תמיכה של א יועץ מקצועי או מטפל זוגי יכול לעזור לך ללמוד להבין אחד את השני טוב יותר ולשפר את התקשורת שלך.

5. צור אזור ללא שיפוטיות

אף אחד לא אוהב להעביר ביקורת, במיוחד כשאתה משתף משהו קשה עם השותף שלך. יצירת אזור ללא שיפוטיות תעזור לוודא שבן / בת הזוג שלך מרגיש בנוח להיות פתוח וכנה איתך. אם אתה מרגיש נסער ואינך בטוח שתוכל למנוע את השיפוט, מצא דרך לקחת פסק זמן ולחדש את השיחה הקשה כאשר אתה מרגיש רגוע יותר.

6. ניהול רגשי

בן זוגך אינו קורא מחשבות. זה תלוי בכל אדם להביע את צרכיו בבירור לאדם השני. לדוגמה, אם בן זוגך אמר משהו שהרגיז אותך, במקום לתת להם את הטיפול השקט, להתפוצץ או לקרוא בשם, פשוט ציין: 'זה פגע ברגשות שלי'. מטרת מערכת יחסים מועילה היא להתמקד במצב הפנימי שלך ואיך מה שבן זוגך עשה או אמר גרם לך להרגיש.

7. היו פגיעים

להיות פָּגִיעַ יכול להיות מפחיד בהתחלה, אבל אתה מוזמן לבטא את עצמך הוא הבסיס לקשר מאושר ובריא. כל מערכות היחסים בנויות מימים טובים ורעים. האופן שבו אתם מופיעים זה לזה בימים הרעים יספר על הכדאיות שלכם לטווח הארוך. חיוני שכל אדם ירגיש שהוא אהוב ללא תנאי ואינו צריך להסתיר את רגשותיו מכל סיבה שהיא.

8. שימו אחד לשני בראש סדר העדיפויות

במיוחד ככל שהזמן עובר, חשוב לזכור להעדיף אחד את השני. עם החיים העמוסים שלנו ולוחות הזמנים העמוסים, קל לשים את מערכת היחסים שלך על הגב. עם זאת, מטרות מערכת היחסים תמיד צריכות לכלול אהבה ותשומת לב עקבית. השקעת המאמץ חיונית למערכת יחסים בריאה לאורך זמן.

9. להתגבר על הסערה ביחד

החיים יכולים לזרוק כדור עיקול בכל רגע - אדם אהוב מת, ילד חולה, בן זוגך פוטר, אתה נכנס לתאונה - ומערכת יחסים פירושה שאתה מתחייב לסבול את הסערה יחד. קל להיות שם אחד בשביל השני כשהחיים מתנהלים טוב. אבל המבחן האמיתי של א מערכת יחסים חזקה אם אתה יכול להיות שם אחד בשביל השני כשהחיים קשים. אם בן זוגך עובר תקופה קשה, התמקד כיצד תוכל לתמוך בהם בצורה הטובה ביותר. אם אתה זה שעובד עם משהו, הקפד לתקשר את הצרכים שלך. כפי שצוין לעיל, השותף שלך אינו קורא מחשבות!

10. כבוד הדדי

אולי אינך מסכים עם כל מה שבן זוגך אומר או עושה אך חשוב להתייחס אליהם בכבוד. באמירת משהו כמו 'אני לא בהכרח מסכים איתך, אבל אני מכבד את דעתך', אתה מסמן לבן / בת הזוג שהקשר שלך בטוח מספיק כדי שכל אחד מכם יקבל חוויות אינדיבידואליות משלו לאורך החיים. אם אתה מרגיש כל הזמן לא מכובד על ידי השותף שלך, אולי הגיע הזמן שתבקש תמיכה מקצועית או תסיים את הקשר.

11. חברות

להיות במערכת יחסים לא תמיד צריך להרגיש כמו עבודה, זה צריך גם להרגיש כיף! לפנות זמן לבלות עם בן זוגך, כמו שהיית עושה עם חברך, יעזור לשמור על הקשר שלך חזק. נסה לקחת יחד בישול, ללמוד לרקוד סלסה או להרים תוכנית טלוויזיה חדשה. יצירת זכרונות חדשים יחד תפיח חיים חדשים במערכת היחסים שלכם.

12. אינטימיות

חלק מתעדוף מערכת היחסים שלך - קביעת מטרות מערכת יחסים - הוא תעדוף הזמן לאינטימיות. אם ההמולה של החיים מפריעה לחיי המין שלך, אולי הגיע הזמן לחשוב מחדש כיצד אתה מבלה את זמנך ומדוע היותך אינטימית עם בן זוגך יורדת לתחתית רשימת המטלות שלך. אם לשניכם צרכים וציפיות שונות סביב סקס, מבקש את עזרתו של מטפל מיני מיומן יכול להיות מועיל.

מדובר על אינטימיות, תקשורת, חברות, כבוד והבנה

להיות בזוגיות זה רחוב דו כיווני. שני האנשים צריכים להיות מוכנים להשקיע את העבודה כדי שהקשר יצליח. מטרות זוגיות יכולות לעזור לך לקבוע אם מערכת היחסים היא בריאה, היכן כדאי לשפר את מערכת היחסים שלך, והאם הגיע הזמן לצאת ממערכת יחסים מערכת יחסים גרועה . זכור כי כמה ימים יהיו טובים יותר מאחרים, אך על ידי יצירת מטרות מערכת יחסים, אין ספק שתקבע את עצמך לימים טובים יותר מאשר רעים קדימה.