טיפול התנהגותי קוגניטיבי בקרבת מקום

אולי שקלת לחפש 'טיפול התנהגותי קוגניטיבי בקרבתי', או לעבוד עם מטפל בשיטת טיפול פסיכותרפית מבוססת ראיות זו. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יכול לעזור לך לשנות תגובות שליליות למצבים לא נוחים; לא משנה איזה אתגר, מצב, פוביה, הפרעה או התמכרות אתה מתמודד עם CBT יכול לעזור. CBT היא שיטת טיפול פופולרית בגלל אורך הטיפול לטווח קצר ו נתמך אמפירית יְעִילוּת. עם זאת, לפני שאתה מחפש 'טיפול התנהגותי קוגניטיבי קרוב אלי', ומאתר את הספק הנוח ביותר שלך, שקול את המידע שלהלן על השימושים העיקריים שלו, היתרונות והיכן ניתן למצוא טיפול.

מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

בְּמַהֲלָך טיפול התנהגותי קוגניטיבי , אדם עובד עם מטפל מקצועי מורשה באופן מובנה ביותר כדי לסייע בניהול מצבי חיים מאתגרים. המיקוד ממוקם בטיפול בבעיות של אדם ושיפור אושרו על ידי ניהול רגשות, התנהגויות ודפוסי חשיבה לא מתפקדים. הוא מכוון לפתרון, עם מטפלים רבים המעודדים את מטופליהם לאתגר את הקוגניציה המעוותת ולשנות את התנהגויותיהם ההרסניות.

ניתן לחוות CBT לבד או בשילוב עם סוגי טיפול אחרים; הוא יעיל בטיפול במגוון רחב של בעיות נפשיות. על פי מרפאת מאיו , חלק מהאתגרים הרגשיים טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לסייע בטיפול:

 • טיפול בסימפטומים של מחלות נפש
 • מניעת הישנות התסמינים של מחלות נפש
 • טיפול במחלת נפש כאשר תרופות אינן אופציה מועדפת
 • לימוד טכניקות להתמודדות עם מצבי חיים מלחיצים
 • זיהוי דרכים לניהול רגשות לא נוחים
 • פתרון קונפליקטים ביחסים ושיפור כישורי התקשורת
 • התמודדות עם צער או אובדן
 • מתגבר טראומה רגשית הקשורה להתעללות או אלימות
 • התמודדות עם מחלה גופנית
 • טיפול בכאבים כרוניים או סימפטומים רפואיים אחרים

בנוסף, CBT יכול להועיל לסוגים מסוימים של הפרעות בריאות הנפש, כולל:

מה קורה במפגש טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

בין אם חיפשת כבר 'קוגניטיבי טיפול התנהגותי קרוב אלי 'וקבע פגישה, או שאתה עדיין מנסה להחליט אם זו האפשרות הנכונה עבורך, אתה בטח תוהה מה קורה בפועל במהלך CBT. טיפול באמצעות טיפול התנהגותי קוגניטיבי משתרע על פני מספר מפגשי טיפול בהם המטרה היא שהמטופל יהיה מודע יותר לדפוסי חשיבה לא מדויקים או שליליים. מכיוון שמדובר בצורת פסיכותרפיה, פגישות מוקדמות עשויות לשקף פגישת טיפול ראשונית טיפוסית - ככל הנראה המטפל ישאל על מטרותיך לטיפול, ההיסטוריה הרפואית שלך ויסקור את הבעיות שבגינן אתה שואף לקבל תמיכה. כל מפגש ימשך כ -45 דקות עד שעה. למטפל שלך עשויים להיות גם 'שיעורי בית' עבורך כמה שבועות, כאשר הם יבקשו ממך לנסות כישורים או אסטרטגיות חדשות במהלך חיי היומיום שלך.

האורך והתדירות של מפגשי CBT משתנים בהתאם לצרכים הספציפיים שלך. ישנן שאלות מרכזיות שתוכל לשאול את המטפל שלך כדי לעזור להבין טוב יותר את משך ותדירות הטיפול שלך, על פי איגוד לטיפולים התנהגותיים וקוגניטיביים . שאלות אלו כוללות: • כמה פעמים בשבוע המטפל ירצה לראות אותך?
 • כמה זמן המטפל מצפה שהטיפול יימשך? (חלק מהמטפלים עושים טיפול מוגבל בזמן בלבד, בעוד שאחרים לא מגבילים גבולות כאלה).
 • כמה זמן יימשך כל מפגש?

ייתכן שידרשו מספר מפגשים עד שיהיה לך נוח לגמרי עם המטפל שלך ועם התהליך הטיפולי, במיוחד אם אתה חדש בתחום הטיפול, אך ודא שאתה והמטפל שלך תלחצו באופן אישי. התהליך יכול להיות קצת כמו היכרויות וחשוב למצוא את ההתאמה הנכונה.

טכניקות נפוצות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי

מטפלים המתמחים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי משתמשים בטכניקה הנקראת מבנה קוגניטיבי מחדש . הדבר כרוך באתגר מחשבות שליליות או נוקשות על ידי הבנת החשיבה הנוכחית דפוסים ופיתוח דגמים חדשים, בונים וגמישים יותר. כמה דוגמאות לטכניקות CBT המשמשות לשם כך כוללות תזמון, מיינדפולנס ואימון מיומנויות.

תזמון

למרות שזה עשוי להישמע פשוט, פעולות תזמון יכולות לסייע לך לבסס הרגלים טובים ולספק הזדמנויות ליישם את מה שלמדת בפועל. זוהי טכניקה שהמטפל שלך עשוי למנף במהלך טיפול CBT כדי לסייע בהגברת התנהגויות חיוביות על ידי תזמון אותן לחייך. מטפל יעבוד איתך כדי לזהות תחילה התנהגויות חיוביות להתמקד בהן ואז להתאים אותן ללוח זמנים של פעילויות.

מודעות

מיינדפולנס כרוך בתרגול מרכז את המחשבות שלך לכאן ועכשיו. זה פועל להילחם בפחדיו של האדם מהעתיד ומה עשוי לקרות, או לא. כאשר מתעכבים על פחדים לעתיד, רבים חווים דיכאון, חרדה ומתח. עם זאת, התמקדות בהווה יכולה לעזור לשנות את הדפוס הזה ולהוביל אותך לנהל טוב יותר את תסמיני הדיכאון או החרדה שלך. המפתח לתשומת לב הוא לכוון את מחשבותיך וכוונותיך לרגע הנוכחי - לעתים קרובות תוך חידוד לחמשת החושים של האדם - במקום לקבוע רגשות שליליים לגבי העתיד.

פיתוח מיומנויות

כמה מטפלים התנהגותיים קוגניטיביים משתמשים באימון מיומנויות כדי לסייע בטיפול בתסמיני החרדה של האדם. טכניקת CBT זו כרוכה בסיוע לאדם לפצות על גירעון כישורים תוך מתן ביטחון רב יותר באמצעות פיתוח מיומנות חדשה זו. מטפלים עובדים עם לקוחותיהם כדי לפתח מיומנויות חברתיות ותקשורת טובות ויעילות יותר, למשל, להקל על הדאגות ולהתמודד עם החרדות שלהם מפני כישורים אלה.

כיצד אוכל למצוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי בקרבת מקום?

מציאת מיומן ו מטפל התנהגותי קוגניטיבי מורשה הוא השלב הראשון בקבלת העזרה הדרושה לך. CBT הוא אחד מסוגי הטיפול הנפוצים ביותר שאנשים חווים, ויש אלפי מטפלים שמתרגלים אותו. אם אין לך עדיין הפניה למטפל מסוים, להלן כמה הצעות לאיתור איש מקצוע מורשה:

בנוסף לאיתור מטפל CBT מוסמך, חשוב להבין את עלות הטיפול. באופן כללי, אדם יכול לצפות עלויות הטיפול המקוון יהיו נמוכות משמעותית מהמסורתיות , הפעלות במשרד. בהתאם לספק המקוון שתבחר, ורמת השירות הדרושה לך, ב- Talkspace, המחירים נעים בין 49 $ ל -79 $ לשבוע עבור Talkspace, בהשוואה ל- טיפול במשרד , בממוצע 100 עד 200 דולר לפגישה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא בחירה טיפולית מוכחת למגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות. לא משנה האתגר, המצב, הפוביה, ההפרעה או ההתמכרות, CBT יכול לעזור. כשאתה מחפש 'טיפול התנהגותי קוגניטיבי לידי , 'שקול את סוג התמיכה שאתה מחפש-כולל אם תרצה שמפגשי CBT שלך יהיו אישיים או מקוונים-ותפנה להתייעץ עם מטפל כדי לדון ביעדיך לטיפול.