עוגת יום הולדת הכי מגניבה למסיבה

עוגת יום ההולדת של פיאסטה סומבררו הייתה מיועדת למסיבת יום ההולדת של בני. אני לא יודע איפה הוא קיבל את הרעיון - הוא היה רק ​​בן 6 אבל משום מה שמע את המילה & ldquo; פיאסטה & rdquo; והחליטו שזה יהיה נהדר!

הבסיס הוא תערובת עוגות שוקולד לשימוש בתבנית עוגת גיליון רגילה. טיפ מועיל - אם אתה עושה יריעה שלמה, השג את מכניס האלומיניום שנכנס באמצע. אתה ממלא אותו בבלילה, מכוון אותו באמצע, שופך את הבלילה סביבו ומשאיר אותו שם בזמן האפייה. לאחר האפייה מוציאים אותו וסותמים את החור. זה עוזר למרכז העוגה להתבשל כך שלא תהיה לך בלגן דביק.

ייסרתי את התחתית במפלס עוגות, מילאתי ​​אותו בקרם חמאה והקפאתי את החלק העליון והדפנות. כדי שהחלק העליון יהיה חלק, חיכיתי לקרם החמאה מעט לקרום, ואז שמתי מעט דף נייר שעווה והחליקתי בעדינות רבה ביד. השתמשתי בקצה כוכב כדי להפוך את הגבול לקליפה.

הסומבררו עשוי עם פינוקי קריספי אורז. פשוט הכנתי צורת חרוט עם הידיים, התגלגלתי בסופר כדי להחליק את הדפנות, ואז הנחתי אותה על גבי עיגול שטוח של תערובת פינוק קריספי. השתמשתי בסכין חדה כדי לחתוך רצועות מגלגולי פירות אדומים וירוקים לפסי הכובעים ואז צנפתי על הנקודות האדומות וקישוט החוטים על שוליים. קיבלתי מפלפל גומי בטעם דובדבן מ- Oriental Trading ותקעתי אותם בצדדים ומעליהם ואז צנפתי את האותיות.

מכיוון שאני גר בדרום פלורידה, שם חלק גדול מהאוכלוסייה דובר ספרדית, לא היה קשה למצוא נרות יום הולדת שמכתיבים את פליז קומפליאנוס! & Rdquo; זה היה להיט ענק!