האם הבדל גיל משפיע על מערכות יחסים?

מערכות יחסים רומנטיות בהסכמה מגיעות בכל הצורות והגדלים. עם זאת, כשזה מגיע להבדלי גיל בין שני אנשים, דיווחים מראים שרוב הזוגות נולדים בתוך שלוש שנים זה מזה בארצות הברית, קנדה, אירופה ודרום אמריקה. זה כנראה בגלל שאנחנו פוגשים את השותפים שלנו במקומות כמו בתי ספר או משרות כניסה שבהם כולם בערך באותו גיל. למרות שבהחלט יכולים להיות מכשולים לאותם מערכות יחסים, הם בדרך כלל אינם מושפעים ממספר הנרות על עוגת יום ההולדת. ההשפעה הגדולה יותר מתרחשת עם פערי גיל ניכרים בין השותפים.

על פי הערכות, זוגות עם פערים בגילאים בין 5-15 שנים בערך 8.5% מהאוכלוסייה האמריקאית . גבר מבוגר עם אישה צעירה יותר הוא התרחיש הנפוץ יותר כאשר רק 1.3% מהזוגות מורכבים מאישה מבוגרת וגבר צעיר יותר. נתונים קנדיים מגלה כי יחסי פער גילאים נפוצים יותר בקרב זוגות חד מיניים, כאשר 26% מהגברים ו -18% מהצמד הנשים כוללים פער גילאים.

הסיבות להבדלים אלו הן ספקולטיביות במידה רבה. האם זה אינסטינקט אבולוציוני להתרבות עם מישהו צעיר יותר? האם זה בגלל ששותף מבוגר מספק יותר ביטחון כלכלי? או שהאהבה פועלת רק בדרכים מסתוריות? לא משנה מה הסיבה להתכנסות, עם זאת, שהייה ביחד עשויה לדרוש עבודה נוספת.

האתגרים ליחסי פער גילאים הם חיצוניים, בהתבסס על האופן שבו אחרים תופסים אותם, ופנימיים, כאשר אנשים מתמודדים עם שלבי חיים שונים. רירית הכסף היא שכאשר זוגות עובדים בבעיות פער גילאים, מחקרים מוצאים שהם יכולים להיות בעלי סיפוק זוגי גבוה יותר מאשר זוגות בגיל דומה. על ידי הבנה מתי הבעיות שלך הן תוצאה של הבדל גילאים, ולא קשר אהבה שבור, אתה יכול להוריד לחץ תוך חיזוק הקשר שלך.

השפעת החברה על יחסי פער גיל

אם כי א ללמוד על העדפות גיל מצאו כי גברים ונשים בדרך כלל פתוחים לפערי גיל ביחסים העתידיים שלהם, מחקר אחר גילינו שאנחנו פחות מבינים כשזה מגיע ליחסים של מישהו אחר. זה קצת צבוע, לא? אנשים רבים מסתייגים מהיחסים הללו מבחינה מוסרית ואחרים ביסודם אינם מאמינים שהם יצליחו. התוצאות קשות בהרבה כשמדובר בזוגות עם אישה מבוגרת וגבר צעיר יותר.

קל לומר 'שכח מהשונאים', אך האמת היא ששיפוט חברתי עושה את דרכו לחיינו הפרטיים. בזוגות הטרוסקסואליים, נשים יכולות לסבול מכינוי שמות לשני הכיוונים-'חופר זהב' כשהן צעירות יותר ו'פוגר 'כשהן מבוגרות. גברים נמלטים במידה רבה מביימינג מסוג זה. אפילו סטנדרט כפול זה יכול לגרום למתח ביחסים עם פער גילאים. לגברים - מבוגרים וצעירים יותר - חשוב שהחברה יכולה להשפיע על בן זוגם הנשי הערכה עצמית ועליהם להיצמד לה באופן אקטיבי אם יתעוררו מצבים אלה. יתר על כן, בן זוג שאינו מושפע רגשית מהפרש הגילאים לא אמור לבטל את רגשותיו השליליים של האחר. האזנה ותמיכה בהן עשויות לעבור דרך ארוכה לקראת הרגשת הנוחות.

מערכת יחסים בין פער גילאים תיכשל בסופו של דבר אם בני הזוג יהיו בשוליים חברתית על ידי משפחתם וחבריהם. המשמעות היא שיש להם סיכוי גבוה יותר להיפרד אם הם מאמינים שהמעגל הפנימי שלהם יעדיף את התוצאה הזו. קשה להתחייב לשותף שלך כשהאנשים הקרובים אליך לא רוצים שתהיה ביחד. חשוב לציין כי קושי זה להתחייב איננו במיוחד בגלל פער הגילאים, אלא בשל טיפול חברתי בשל פער הגילאים. בהעדר א רשת תומכת , חשוב יותר שבני הזוג יהיו מחוברים רגשית, מושקעים ומחויבים למערכת היחסים.

התמודדות עם שלבי חיים שונים

בין שני השותפים במערכת יחסים בין פער גילאים, יכול להיות חיכוך המבוסס על חוסר איזון בכוח וערכים אישיים המתנגשים. לדוגמה, לשותף מבוגר יש אמונות מסורתיות בנוגע למערכות יחסים ואילו לצעיר יש פרוגרסיביות יותר. חיפוש מוצא משותף ועדכון הערכים שלך כך שיעבדו עבור שני השותפים.

זה פשוט לא יעבוד לטווח הארוך אם שותף אחד יחזיק בן ערובה אחר מכיוון שיש להם יותר כוח. עם זוגות בגילאים שונים, כוח זה יכול לנוע בין מצב כלכלי (לשותפים מבוגרים נוטה להיות יותר כסף) או מעמד חברתי (שותפים צעירים יותר יכולים להיות מבוקשים על ידי אחרים). אתה לא צריך להרגיש שמתעלמים ממך או מבוקרים אותך בגלל בעיות הקשורות לגיל.

אחת התיאוריות ליחסי פער גיל בין גברים מבוגרים לנשים צעירות יותר היא שזה מבוסס על אבולוציה. עם סוג כזה של התאמה, התיאוריה אומרת שהשותף הגברי צבר עושר כדי לפרנס את המשפחה, מה שלוקח יותר זמן, והאישה נמצאת בתקופת הרבייה הגדולה ביותר שלה. זה נשמע מיושן, אבל מחקרים מראים שמערכות יחסים אלה מושרשות בתפקידים מסורתיים - אולי באופן מפתיע, אולימאודבאופן מפתיע - קשורים לסיפוק חיים גבוה יותר.

אולם בעיה שיכולה להתעורר היא כאשר אחד מבני הזוג מוכן לילדים בזמן שהשני רוצה לחכות. האישה הצעירה עלולה להרגיש לחץ להיכנס להריון לפני שהיא מוכנה, או שאצל אישה מבוגרת וגבר צעיר יותר, הגבר עלול שלא להרגיש מוכן. תרחיש נוסף הוא כאשר הגבר הצעיר רוצה ילדים אך האישה המבוגרת לא רוצה. אין זה נדיר שדעות שונות לגבי מתי, או אם, יש להקים משפחה; חילוקי דעות אלה יכולים להשפיע על מערכות יחסים של זוג, ואולם, אך השיחה עשויה להיות מוצגת מוקדם יותר במערכת יחסים כשיש פער גילאים.

כן, יהיה זמן בין ימי ההולדת של שני האנשים, אבל פחות זמן לדבר על נושאים חשובים. אם אחת מהנושאים הללו מתחילה להתעורר, אל תהסס למצוא א יועצת זוגית מי בעל ידע אך לא שיפוטי בנוגע ליחסי פער גילאים. וזכור, מערכות יחסים מגיעות בכל הצורות והגדלים ואסור לתת לדעות של אחרים להשפיע על רגשותיך כלפי בן זוגך אם הצימוד פועל!