לא מסתדרים עם ההורים שלכם? טיפים של מטפל כיצד לנהל

יש זמן במשפחות בריאות רבות בהן הילד גדל למבוגר ומערכת היחסים שלו עם הוריהם הופכת ליחסים ידידותיים יותר, שווים ונינוחים יותר. עם זאת, זה לא קורה לכולם. ישנם אנשים מסוימים שצריכים להשלים עם העובדה שהוריהם לעולם לא יוכלו להיות חבריהם, או ליצור איתם אינטראקציה בצורה ידידותית, מזדמנת. כמה סיבות לכך כוללות:

  • הבדלים בערכים, למשל דתות שונות או השקפות פוליטיות, המונעות מאחד הצדדים או משניהם מלהסתדר כחברים.
  • הורים הסובלים מהפרעות אישיות ומרושעים מילדיהם; זה כולל הורים עם נרקיסיזם או הפרעת אישיות גבולית .
  • ילדים שחוו התעללות רגשית, מילולית או פיזית מצד הוריהם ניתקו או הפחיתו מאוד את הקשר.
  • הורים שלא מספיק אוהבים את בן הזוג של ילד כדי לא לרצות לראות את הילד/זוג או שמעלים הערות שקשה להתעלם מהם.
  • הורים שמגיעים מתרבות או אתניות שבהם לא מקובל שילדים והורים יערכו אי פעם אינטראקציה בצורה מזדמנת יותר ודומה לעמיתים.

מכל אחת מהסיבות הללו, אנשים יכולים להרגיש עצובים ועצובים כאשר הם חושבים על העובדה שלעולם לא יוכלו לחוות מערכת יחסים הורה-ילד 'רגילה' בבגרותם.

במיוחד עבור ילדים שהיו להם מערכת יחסים קשה עם הוריהם כילדים, הכרה בחוסר קרבה עם ההורים בבגרותם יכולה להרגיש כמו עוד שכבה נוספת של צער. בכל מקרה, תחושת ריחוק מההורים של אחד היא ללא ספק קשה, אבל יש כמה אסטרטגיות שתוכל להשתמש בהן כדי להתמודד.

תרגלו קבלה.

זה קשה לעשות, אבל הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הורים שאינם יכולים להיות חברים שלך היא לקבל עובדה זו על מה שהיא. כשאתה ממשיך לנסות לשנות משהו שאינו בשליטתך - בין אם זה ההורים שלך, חבר, בן זוג או מצב חיים - אתה מעמיד את עצמך לאכזבה.

אם אתה מוצא את עצמך מקווה שההורים שלך ישתנו לאנשים נינוחים או אוהבים יותר, למשל, סביר להניח שאתה מגדיר את עצמך להרגיש אפילו יותר גרוע ממה שהרגשת מלכתחילה. קבלה - כתרגול מתמשך, בדומה לתודעה - יכול לעזור לך להתחיל להרגיש יותר שלווה עם המצב שלך.

התמקדו בתכונות שיש להורים שלכם.

למרות שאולי לעולם לא תוכל להתייחס לאמא שלך בנושאי מערכת היחסים שלך, היא עשויה להיות מישהו שבאמת אוהב אותך בדרכה וגאה בך מאוד. אביך אולי לא מעורב ביומיום בחייך, אך יכול להיות שהוא יכול לתת לך ייעוץ כלכלי. אם להוריך אין קשר רב איתך כלל, התמקד באילו תכונות טובות היו להם כשגדלו אותך.מצאו תמיכה וסולידריות.

אל תסתובב רק עם אנשים שמשפחותיהם מותאמות היטב וקרובות לקנאה. הקשיב היטב למי מבין החברים שלך עשוי להרגיש תסכולים דומים כלפי הוריהם ולהיפתח בפניהם בנוגע למאבקים שלך. מניסיוני כמטפל, קשיים עם הורים יכולים להוות מקור לקשר עבור חברים רבים. כמובן, אם יש לך אח שנאבק עם ההורים שלך באותו אופן שאתה עושה, זה אידיאלי, אבל לאנשים רבים אין.

צור את המשפחה שאתה רוצה.

אם מדברים על חברים, טיפחו את מערכות היחסים שלכם והתמקדו בהעמקת הקשרים האלה. אנשים רבים עושים 'מתן חברים' או לבלות חופשות עם חברים, כאילו היו משפחה . אם אתה מרגיש שזה לא נוח להיות ליד ההורים שלך, הביט מחוץ לקופסה של 'משפחה' וצור את מערכות היחסים שאתה רוצה בקרב אנשים שאינם קשורים אליהם.

היו ההורים שהייתם רוצים שיהיו לכם.

עבור אנשים רבים שאינם קרובים להוריהם, לידת ילד יכולה להיות חוויה מרפאת עוצמה. אתה יכול להיות ההורה המקבל, האוהב והאכפתי שתמיד היית רוצה.

כמובן, אין לך ילדים רק כדי לנסות ולרפא מבעיות משלך עם ההורים שלך, אבל אם אתה כבר הורה או רוצה להיות כזה, זה יכול להיות טרנספורמטיבי במיוחד עבור אלה שתמיד הרגישו מוזנחים או לא מובנים בעצמם. משפחת מוצא.

אם אתה אחד מהאנשים הרבים שעבורם קשה לראות תמונות ברשתות החברתיות של חברים שמסתובבים עם הוריהם, או שמקנא כשאתה שומע חברים המספרים סיפורים על בילוי וכיף עם אמא או אבא, אנא זכור את האסטרטגיות האלה. זה יכול לעשות את ההבדל בין תחושת טינה ודיכאון לבין תחושת עצב אבל קבלה, שזה מקום הרבה יותר בריא להיות בו.