כל מה שאתה צריך לדעת על ייעוץ נישואין

גם להתאהב וגם להתחתן מלחיצים בדרכם שלהם. אבל אתה יכול לומר שהם מייצגים את החלק הקל. שמירה על זוגיות שיכולה להיות קשה. גידול ילדים, נאבקים בכספים, עבודה שעות ארוכות, התמודדות עם מאבקים אישיים - פשוט ללמוד כיצד לנווט את עליות ומורדות החיים יחד יכולה לגרוע מחיר מכל מערכת יחסים.

זה לא פלא ש יותר מ -40% מהנישואים מסתיימים בגירושין . אמנם נכון שנישואים רבים פשוט לא נועדו להיות - כמה זוגות מתפרקים או מבינים שהם לא תואמים, למשל - נישואים רבים מסתיימים מכיוון שלזוגות אין כלים לנהל את הבעיות שלהם.

מהו ייעוץ נישואין?

ייעוץ נישואין, או טיפול זוגי , הוא סוג של ייעוץ המתמקד במיוחד בנישואים ומערכות יחסים. יועצי נישואין - בדרך כלל מטפלים לנישואין ומשפחות מורשים (LMFT) - הוכשרו במיוחד לסייע לזוגות לאבחן את בעיותיהם ולעבוד על פתרונות. ייעוץ נישואין הוא מקום בטוח לזוגות לערוך דברים - לדבר על מה שישבֶּאֱמֶתעל דעתם.

תקשורת היא המפתח כשזה מגיע לפתרון בעיות נישואין וייעוץ נישואין היא אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את כישורי התקשורת, להגיע להבנות הדדיות ולברר כיצד להתקדם כזוג - או לסיים בנישואין באדיבות, אם זו הבחירה הנכונה עבור הזוג.

למי כדאי לפנות לייעוץ נישואין?

לעיתים קרובות ישנה סטיגמה לייעוץ נישואין. אנשים רבים חושבים שרק זוגות שעומדים לרדת להתגרש או להיפרד לפנות לייעוץ נישואין . אבל האמת היא שלכל הנישואים יש מאבקים. רוב הזוגות יכולים להרוויח מייעוץ זוגי בזמן זה או אחר.

למרות שזה נקרא 'ייעוץ נישואין', אתה לא צריך להיות נשוי כדי לפנות לייעוץ נישואין. כל זוג יכול לפנות לייעוץ, ללא קשר למצב מערכת היחסים שלהם. ייעוץ נישואין מיועד לזוגות סטרייטים, זוגות הומואים, זוגות מכל הגזעים וזוגות בעלי מערכות יחסים פחות מסורתיות (למרחקים ארוכים; נישואים פתוחים; נשואים, אך אינם חיים יחד). אתה יכול ללכת לייעוץ נישואין בין אם אתה רק מתחיל או שאתה נשוי במשך 40 שנה. זוגות רבים אף פונים לייעוץ נישואין לפני שהם קושרים את הקשר.שוב, אין באמת מגבלות מדוע כדאי לשקול ייעוץ נישואין. כל מאבק שאתה לא מרגיש שאתה יכול לפתור לבד - או שאתה יכול להרוויח מנקודת מבט מאומנת, אובייקטיבית וללא משוא פנים - יכול להיעזר בכמה מפגשים של ייעוץ נישואין.

ובכל זאת, יש כמה נושאים ספציפיים שבדרך כלל גורמים לזוגות לפנות לייעוץ, כולל:

  • זוגות שמרגישים שיש להם אותו מאבק שוב ושוב וקשה לראות עין בעין או למצוא פתרון.
  • זוגות שחולקים על הורות, כלכלית או סגנון חיים.
  • זוגות שחשים כי אחריות משק הבית אינה שוויונית ואינם יכולים להבין כיצד לתקשר ביעילות על כך או להמציא פתרונות.
  • זוגות שמרגישים שאיבדו כימיה מינית או רומנטית.
  • זוגות שמרגישים שהנישואים שלהם בטיסות אוטומטיות.
  • זוגות שמרגישים שלא נשמעים או שמרגישים כמו בן זוגם לא פנוי רגשית .
  • זוגות שחוו טרגדיה או אובדן לאחרונה ומתקשים לעבד אותו יחד.
  • זוגות המתמודדים עם שימוש בסמים, בגידה או בעיות נפשיות.

האם יועצי נישואין ממליצים על גירושין?

יועצי נישואין בדרך כלל לא ימליצו על גירושין; הם ישמרו לעצמם את דעותיהם האישיות. יועצי נישואין נוטים להאמין שרק השותפים המעורבים יכולים לקבל את ההחלטה מבחינה מוסרית. במערכת יחסים פוגענית, למרות שרוב המטפלים עדיין לא ימליצו על גירושין, הם כמובן יסייעו לקורבן להפריד את עצמם ולמצוא עזרה.

מה קורה במהלך ייעוץ נישואין?

רוב יועצי הנישואין מעודדים את שני בני הזוג להיות נוכחים בפגישות ייעוץ. זו הדרך היעילה ביותר לייעוץ נישואין לעבוד מכיוון שהיועץ רוצה לראות כיצד אתה מתקשר ומציע לשניכם כלים לשיפור התקשורת. עם זאת, אם בן / בת הזוג שלך מרגיש מסרב לבוא, או שאינו מסוגל מסיבה כלשהי, תוכל להגיע לייעוץ נישואין לבד. עדיין יכולים להיות יתרונות עבורך: אתה יכול ללמוד על עצמך, ומה אתה מרגיש לגבי מערכת היחסים שלך.

כמו רוב מפגשי הטיפול, ייעוץ זוגי לא תמיד יהיה נוח רגשית. ייעוץ נישואין הוא מקום בטוח עבורך לשתף אותך בחלק מהתחושות שלא תמיד נמצאות בגלוי, וזה עלול להיות קשה לך ולבן זוגך. מקובל שייעוץ הנישואין כולל רגשות עזים, קצת בכי, וכנראה כמה קולות מורמים. זה נפוץ ובסדר.

המטפל שלך רוצה ליצור מרחב שבו גם לך וגם לשותף שלך יש תוקף של הרגשות שלהם, שבו אתה יכול 'לשחרר את זה החוצה', אבל גם שם תוכל לבוא עם הוראות כיצד לעבוד על התקשורת שלך וטיפים לפתרון בעיות קדימה. .

רוב ייעוץ הנישואין הוא לטווח קצר, שכן בדרך כלל זוגות נכנסים לבעיה ספציפית שהם מחפשים לפתור. ייעוץ זוגי גם נוטה להיות פרקטי מאוד. אתה יכול אפילו לעזוב את הפגישה עם 'שיעורי בית', או טקטיקות ספציפיות כדי לנסות בפעם הבאה שהבעיה שלך תעלה.

כיצד להתחיל ייעוץ זוגי

על פי רוב, אתה ובן זוגך צריכים להיות מוכנים להתחיל בייעוץ זוגי כדי שזה יהיה יעיל. אם נראה שבן זוגך מסרב, יועצי נישואין רבים יסכימו לראות כל בן זוג בנפרד תחילה. כך, כל אדם מרגיש שהוא יכול לספר את הצד שלו בסיפור ללא ביקורת מבן הזוג. ייתכן שתוכל גם לפתות את בן / בת הזוג שלך באומרו שאתה רק עומד לנסות מפגש אחד ביחד, ללא התחייבות גדולה יותר.

האיגוד האמריקאי לזוגיות וטיפול משפחתי הוא מקום מצוין להתחיל בו כשאתה מחפש יועץ נישואין. אתר AAMFT שומר רשימה של מטפלים לנישואין ומשפחות מורשים, ואתה יכול למצוא אחד באזור שלך.

איך לשכנע את בעלי ללכת לייעוץ זוגי?

הצעת ייעוץ זוגי לבן / בת הזוג שלך יכולה להיות מאיימת, במיוחד כשאתה לא יודע איך הם יגיבו. הדבר החשוב ביותר הוא להיות כנים ותקשורתיים עם בן זוגך על ידי הסבר ברור של המניעים שלך. אל תטיל עליהם שום אשמה, במקום זאת, ציין שאתה אוהב אותם ופשוט רוצה לעבוד על חיזוק ה מערכת יחסים . אנשים רבים חושבים שאתה הולך רק ליועץ נישואין כדי לתקן נישואים שבורים, אך אתה יכול להסביר כי ייעוץ זוגי יכול לשמש גם כאמצעי מניעה. ייעוץ נישואין מציע כלים יקרי ערך שיסייעו לשמור על נישואיכם לאורך זמן.

טיפול זוגי מקוון הוא פתרון פנטסטי לזוגות שאין להם אורח חיים להתחייב לטיפול אישי, אשר מוצאים את העלויות הכרוכות בטיפול כבלתי נכללות, או הנרתעים מלנסות טיפול מסורתי יותר. זוגות שנוסעים בתדירות גבוהה, עובדים שעות ארוכות, או שיש להם ילדים קטנים ומעט אפשרויות טיפול בילדים, ימצאו ייעוץ נישואין מקוון מוֹעִיל.

לא רק שכן טיפול מקוון יעיל לא פחות מטיפול אישי -כל יועצי הנישואין ב- Talkspace, למשל, הם מטפלים מורשים ומנוסים-אך טיפול מקוון יכול להיות נפלא עבור מישהו שמתרגש מטיפול אישי או שמעולם לא היה בטיפול. הטיפול המקוון מתבצע באמצעות הודעות טקסט, הודעות שמע ווידאו ואנשים רבים מרגישים שנוח יותר לתקשר בכתב מאשר באופן אישי. הם עשויים למצוא את זה טיפולי לתת להם קצת יותר זמן להגיב למסרים של בן הזוג או המטפל.

לא משנה מה צורת ייעוץ הנישואין שאתה מחפש, אתה רוצה לוודא שיועץ הנישואין הוא מישהו שאתה סומך עליו, שהוא חיובי, ראש פתוח, מכוון לפתרונות, ומתייחס לשניכם בחמלה. אתה מוזמן 'לעשות קניות' עד שתמצא יועץ זוגי שעונה על הציפיות שלך.

האם ייעוץ נישואין עובד?

נתונים סטטיסטיים על ייעוץ נישואין מבטיחים. לפי מחקר מהאיגוד האמריקאי לטיפול זוגי ומשפחתי (AAMFT), 98% מהזוגות המנסים ייעוץ זוגי מדווחים כי המטפלים שלהם 'מצוינים' או 'טובים'. מבין זוגות המנסים ייעוץ זוגי, 90% מרגישים כי בריאותם הרגשית משתפרת ושני שלישים מדווחים על שיפור בבריאותם הגופנית.

ואולי הנתון החשוב מכולם: עד שלושה רבעים מהזוגות רואים שיפור ביחסיהם לאחר ייעוץ נישואין.

נישואים, כמו כל דבר אחר, דורשים עבודה ותחזוקה. עבור זוגות רבים, ייעוץ נישואין הוא בדיוק הדבר שעוזר להם לעבור את מאבקיהם ולהחזיק מעמד כזוג. ייעוץ נישואין אולי לא תמיד קל, במיוחד בהתחלה, אבל הנישואים שלכם שווים את העבודה.