כיצד לזהות שותף נמנע ולשפר את מערכת היחסים שלך

אנשים רבים חשים חרדה רבה במערכת היחסים שלהם, מכיוון שבן זוגם נמנע מאינטימיות רגשית. למרות עד כמה בן הזוג הנמנע מתסכל, לא ניתן להאשים אותם בהכל.

כל מערכת יחסים כוללת דינמיקה בין שני אנשים, ויש לבדוק נושאים בתוך מערכת היחסים בהקשר של שני בני הזוג. כדי להבין הימנעות בהקשר של מערכת יחסים, נתחיל ברשימת התנהגויות הימנעות.

זיהוי התנהגויות נמנעות אצל השותף שלך

להלן כמה התנהגויות המופגנות בדרך כלל על ידי בן הזוג 'נמנע':

  • לא מחזיר טקסטים, מיילים או שיחות
  • שכחת תוכניות, אירועים מיוחדים או תאריכים
  • לא אומר 'אני אוהב אותך' או ביטויי אהבה אחרים
  • הסטת שיחות על מחויבות נוספת, כגון מונוגמיה, אירוסין או נישואין
  • לדחות או ללעוג לניסיונות של בן זוג להיות קרובים יותר, או לעסוק ברמה עמוקה יותר

התנהגות זו יכולה להיות מאוד מתסכלת, ויכולה לגרום לבן זוגו של האדם הנמנע לתהות מה 'לא בסדר' במערכת היחסים, והאם בן הזוג הנמנע בכלל אוהב אותם. לעתים קרובות יש ויכוחים לגבי מערכת יחסים , כאשר אחד מבני הזוג מאשים את השני בכך שאינו דואג 'מספיק' או שהראה את אהבתם בדרכים מסוימות. ריבים אלה יכולים לערער את עוצמת הקשר ולשחוק את הקרבה לאורך זמן.

במקרה זה, בן זוגו של האדם הנמנע נחשב בדרך כלל 'עסוק' או 'חרד' בספרות ההתקשרות. המשמעות היא שהם יכולים לפעול פולשניים ושולטים כאשר הם מתמודדים עם ההימנעות של בן זוגם. הרעיון כי בן הזוג הנמנע אינו אוהב אותם או אינו רוצה להתחייב אליהם מעורר באופן מלא תגובה פאניקה (הנקראת בהלת התקשרות ).

מה לעשות כשאתה מזהה הימנעות אצל השותף שלך

הדבר הראשון שצריך לעשות כשאתה מזהה שבן זוגך נמנע הוא להבין כיצד ההתנהגויות שלך ובעיות העבר שלך תורמות לדינמיקה. זה יכול לעזור לעבוד עם א יועצת זוגית , אבל באופן כללי, רוב האנשים שנמשכים באופן לא מודע לשותפים נמנעים חוו חוויות מוקדמות בחייהם שבהם הורה או דמות התקשרות מרכזית אחרת לא הייתה זמינה רגשית.כשהם פוגשים שותף נמנע, אנשים אלה רואים באופן לא מודע סיכוי לעשות סוף סוף לא פנוי רגשית אדם מתחייב, והיה נוכח וקשוב. זוגות אלה נלכדים בדינמיקה של מרדף-מרחק, מה שאומר שבן זוג אחד רודף אחר השני לאינטימיות, ואילו השני מתרחק כדי להגדיל את המרחק הרגשי.

עבור אנשים רבים המשותפים לאנשים נמנעים, זה יכול להיות שימושי מאוד לבחון את התגובות שלהם להתנהגות הנמנעת, ולברר אם הם מועילים או לא. למשל, לשלוח הודעה לשותף שלך 20 פעמים ברציפות כדי לספר לו כמה אתה כואב שהם עדיין לא הגיבו לך היא בדרך כלל לא התנהגות מועילה. זה יכול לגרום לאדם הנמנע לחוש לחוץ, המום ותקוף. אז מה כדאי לעשות במקום זאת?

קבלת השותף שלך למי שהם

המפתח לקשר מוצלח עם בן זוג נמנע הוא לקבל את מי שהם, תוך שמירה על נאמנות למה שאתה צריך. זה לא אומר מה אתהרוצה- שעשויה להיות כרגע שיחת טקסט מתמשכת ומתמשכת שנמשכת 18 שעות ערות - אבל מה אתהצוֹרֶךלהרגיש שלם ובריא, שיכול להיות בן זוג שיכול להגיד 'אני אוהב אותך', או כזה שלא מוותר על תוכניות.

אם השותף הנמנע לא מתאמץ להגיב לצרכי ההתקשרות הבסיסיים שלך, אל תפחד לסיים את הקשר . עם זאת, אם הם מנסים לענות על הצרכים שלך אך עדיין יש להם בעיות משלהם, זה לא בהכרח יכול לסמן שדברים לא יסתדרו.

הדינמיקה של המרדף-מרחק נפוצה, ואין זה אומר שהיחסים ביניכם נידונים. מטפל יכול לעזור לך להבחין אילו מבעיות היחסים נובעות בעיקר מחוסר הביטחון שלך, ואילו נובעות מדפוס ההימנעות הרגשית של בן זוגך.

חיזוק הקשר שלך עם טיפול זוגי

רוב סוגיות היחסים נובעות, כפי שאתה עשוי לנחש, בשל יחסי הגומלין המורכבים בין סגנונות התקשרות אלה, שלעיתים ניתן לבחון אותם באופן מועיל בעזרת יועצת זוגית . גם אם מערכת יחסים מאושרת נראית רחוקה כעת, ניתן לנווט נושאים רבים בהצלחה בעזרת איש מקצוע.