מחפש 'ייעוץ קרוב אלי?' השתמש במדריך זה.

עודכן בתאריך 15/10/2020

מזל טוב! עשית את הצעד האמיץ - ולפעמים מאוד מאתגר - בחיפוש אחר 'ייעוץ לידי'. עבור רבים מאיתנו מודים שיכולנו להיעזר קצת בניהול בריאות הנפש שלנו הוא השלב הקשה ביותר, אך דע כי אתה רחוק מלהיות לבד. מיליוני אנשים מחפשים ייעוץ או טיפול ובימים אלה יש מספר עצום של אפשרויות נפלאות. בין אם אתם מחפשים ייעוץ זוגי, ייעוץ זוגי , או יועץ או מטפל לעצמך, המשך לקרוא כדי ללמוד על הדרך הטובה ביותר לבצע את החיפוש שלך.

אני אישית הייתי בדיוק במקום שאתה נמצא פעמיים בחיי, פעם בתחילת שנות העשרים שלי ופעם בסוף שנות השלושים שלי. בשתי הפעמים היה לי הגיע לנקודת שבירה וידעתי שאני צריך עזרה בניהול שלי חֲרָדָה והפרעת פאניקה. למצוא ייעוץ בקרבת מקום הרגיש כמו משימה מרתיעה - הוספה לחץ מעבר ללחץ שכבר חוויתי - אבל בשתי הפעמים הצלחתי למצוא מישהו שיעזור לי. וגם אתה יכול!

חיפוש יועץ הוא תהליך שלב אחר שלב

אני לגמרי מבין את ה תחושה סוחפת של התחלת החיפוש; כשחיפשתי ייעוץ קרוב אלי, כמעט ויתרתי לפני שהתחלתי. אינך בטוח היכן היית מסתכל, למי לפנות, ומה משמעות מרק האלפבית של תעודות, כישורים וסוגי טיפול. התחושה המדהימה יכולה לגרום לך לרצות להפסיק לנסות לפני שתתחיל.

נשימות עמוקות. יש לך את זה. כשהתחלתי לחפש ייעוץ קרוב אלי, מחפש את היועץ המושלם, הרגשתי קל יותר כשהבנתי שזה תהליך שלב אחר שלב-אם אתה מבין כל שלב בדרך, אולי גם לך יהיה קל יותר.

זכור גם כי יש לך אפשרויות בחירה וכי חיפוש אחר 'ייעוץ לידי' לא חייב להרגיש כמו תהליך שאינו בשליטתך, או שאתה רק צריך 'להסתפק' ביועץ שאינו התאמה טובה. הרעיון כאן הוא למצוא מישהו שאתה באמת מרגיש בנוח איתו, שיכול לעזור לך להתמודד עם האתגרים הספציפיים שאתה מתמודד איתם.שלב 1: איזה סוג של יועץ או מטפל אתה צריך?

המשימה הראשונה שלך כאן היא לקבוע איזה סוג טיפול אתה צריך, ואיזו רמת טיפול מתאימה למה אתה נאבק; כשחיפשתי ייעוץ קרוב אלי, בהירות זו עזרה לי לצמצם את החיפוש.

באופן כללי, אם אתה מתמודד עם חרדה, דִכָּאוֹן , PTSD , OCD , בעיות מערכות יחסים , או הִתמַכְּרוּת , חיפוש פשוט אחר 'ייעוץ לידי' מיועץ מוסמך, עובד סוציאלי, מטפל או פסיכולוג מתאים. 'מטפלים בדיבורים' אלה מתרגלים לרוב טיפול קוגניטיבי התנהגותי, שיכול לעזור לך לפרוק את רגשותיך, להבחין בדפוסים ולהציע שיטות לניהול הרגשות שלך. אם אתה נאבק בבעיות זוגיות, שים לב גם כי ייעוץ זוגי וייעוץ זוגי יכולים לסייע לך באופן דרמטי לשפר את כל בעיות הקשר שלך.

אם אתה מתמודד עם מחלת נפש חמורה יותר, כגון סכִיזוֹפרֶנִיָה , פסיכוזה, או הפרעת אישיות גבולית , פסיכיאטר או פסיכולוג עם הכשרה ספציפית בהפרעה שלך עשויים להיות מתאימים יותר. פסיכיאטר הוא גם הרופא היחיד שיכול לרשום תרופות, כך שאם זה משהו שאתה צריך, תוכל לשקול לראות פסיכיאטר . שים לב שפסיכולוגים רבים יעבדו בשיתוף פעולה עם שלך פסיכיאטר אם נראה שצריך טיפול תרופתי.

שלב 2: פירוק אישורים וסוגי ייעוץ

אבל מה עם כל האישורים השונים שיש? נניח שהחלטת שפנייה ל'מטפל בדיבור 'מתאימה לך. האם עליך לפנות ליועץ מקצועי מורשה, עובד סוציאלי מורשה או פסיכולוג? מה ההבדל?

ישנם סוגים רבים ושונים של מטפלים ויועצים, והרישוי משתנה ממדינה למדינה. כשחיפשתי 'ייעוץ קרוב אלי', רציתי לוודא שהיועץ או המטפל שבחרתי מורשים לעסוק במדינתי. לאחר שהחלטת זאת, אתה במצב טוב. בחירת רופא מורשה פירושה שהיועץ או המטפל שלך השיגו את רמת ההכשרה הגבוהה ביותר במקצועם ובילו אלפי שעות במסגרת קלינית תחת פיקוח.

רישיונות הייעוץ הנפוצים ביותר כוללים:

רישיונות העבודה הסוציאלית הנפוצים ביותר הם:

  • עובדת סוציאלית קלינית מורשית (LCSW)
  • עובדת סוציאלית מוסמכת (LMSW)
  • עובדת סוציאלית קלינית עצמאית מורשית (LICSW)

רישיונות ידועים אחרים כוללים:

  • מטפלת נישואין ומשפחות מורשות (LMFT או MFT)
  • דוקטור לפסיכולוגיה (Psy.D.)
  • דוקטורט. בפסיכולוגיה

יועצים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים מתמחים במגוון טיפולים שונים, כולל:

תוכל להקדיש זמן לחקור את סוגי הטיפול השונים הקיימים כדי לקבוע אילו עשויים להתאים לצרכיך. אם זה נשמע מבלבל או מכריע מדי, אתה יכול להרגיש את הגישה של היועץ או המטפל שלך כשאתה מדבר איתם. רוב המטפלים בימינו נוקטים בגישה הוליסטית יותר, הנובעים מתיאוריות וגישות שונות, ופוגשים כל לקוח היכן שהוא נמצא.

שלב 3: מטפל מקוון או אישי?

בפעם הראשונה שהתחלתי בחיפושים אחר ייעוץ קרוב אלי, לא היה דבר כזה טיפול מקוון , לפחות לא כפי שהוא קיים כעת. ברגע שמצאתי את המטפלת שלי, ביליתי כמעט עשור לטייל במשרדה במרכז מנהטן בפגישות שבועיות. אבל כשהפכתי לאמא עסוקה לשניים, כבר לא היה כל כך פשוט לקבוע את הפגישות או למצוא את הזמן להגיע אליהן.

המטפל השני שלי, שאני רואה כבר כמה שנים, הוא מטפלת מקוונת . בשבילי, ורבים אחרים, טיפול מקוון מציע את כל הטבות המסורתיות טיפול, כולל מטפלים מורשים עם ניסיון ומומחיות מהשורה הראשונה, בשילוב עם הגמישות והנוחות של הפגישות הטיפוליות שלך להתרחש בזמן שלך, מבלי אפילו לצאת מהבית שלך.

כל אחד שונה מבחינת מה שהוא צריך ומה שהוא מרגיש הכי בנוח איתו, אבל אני מציע לבדוק טיפול מסורתי וגם מקוון, בדיוק כפי שעשיתי כשחיפשתי 'ייעוץ קרוב אלי'. תוכל גם למצוא מטפל מקוון באזור שלך באמצעות Talkspace מדריך המטפלים למקרה שאתה רוצה יועץ שמבין בסביבה שלך.

שלב 4: כיצד לחפש 'ייעוץ קרוב אלי'

בסדר, אז עכשיו שאתה יודע מה אתה מחפש ביועץ, היכן תוכל למצוא יועץ טוב שאתה יכול לסמוך עליו?

אחד הדברים הקשים כשחיפשתי ייעוץ קרוב אלי היה שבדרך כלל לא היו ליועצים אתרים משלהם עם ביקורות של לקוחות עליהם. אז אתה צריך לחפש ברשימות שונות ובמאגרי מידע הניתנים לחיפוש.

ההימור הטוב ביותר שלך הוא לחפש בארגונים פסיכולוגיים מקצועיים, שם תוכל לצפות ב'רישומים 'של יועצים או מטפלים שונים. ייתכן שתוכל לראות תמונה של היועץ או המטפל וכן רישיונות והתמחויות שלהם.

ארגונים מהימנים שאפשר לבדוק כוללים:

ייתכן שתרצה גם לבקש רשימת מדריכים ומטפלים מחברת הביטוח שלך. הבעיה כאן, כמובן, היא שחברות הביטוח בדרך כלל נותנות לך רק שמות אבל לא הרבה מידע רקע. ייתכן שתוכל לחפש את היועצים או המטפלים המוצעים באחד ממאגרי המידע למעלה ולראות אם תוכל לקבל מידע נוסף על המטפלים שיקבלו את שלך כיסוי ביטוחי .

אם אתה מחפש יועץ מקוון משירות כמו Talkspace, תוכל לצפות בפרופילים שונים של יועצים מוצעים העונים על הקריטריונים שלך בפלטפורמה כמו גם בהתמחויות שאתה מחפש. כשבחרתי את המטפלת המקוונת שלי, יכולתי לראות תמונה שלה (בעצם זה מאוד עזר לי!), ומהם סוגי הטיפול שיש לה מומחיות, כמו גם מה תחומי העניין שלה. זה צייר תמונה ברורה של מי שהיא, וזה עזר לי לצמצם את החיפוש שלי. אם אתה מתכוון לבחור יועץ מקוון, הקפד להכיר את מדיניות הפרטיות של החברה. Talkspace הוא נוח, מאובטח, תואם HIPAA אפשרות ויכולה להיות מקום מצוין להתחיל בו.

שלב 5: לראיין ולבחור את היועץ שלך

וואו! אתה כמעט שם. בחרת יועץ אפשרי אחד או יותר ועכשיו הגיע הזמן 'לפגוש' אותם.

עבור רבים מאיתנו, זהו למעשה החלק מורט העצבים ביותר בתהליך. אבל זכור שאתה מראיין את המטפל שלך, לא להיפך. מדובר בכך שתמצא מישהו שאתה מרגיש בנוח איתו - מישהו שיקשיב לך ללא שיפוט.

אני זוכר את כל השנים האלה, התקשרתי לרשימה קצרה של מטפלים שסיפקה לי על ידי חברת הביטוח שלי. היועצים הראשונים שהתקשרתי אליהם נראו נמרצים וענייניים. ידעתי שהמטפלת שלי היא זו שתתאים לי רק בדרך העדינה שבה הצליחה לענות על שאלותיי הבסיסיות ולעזור לי לקבוע פגישה. הרגשתי טוב יותר רק מלשמוע את קולה, אז ידעתי שהיא מתאימה לי.

זו הייתה חוויה דומה עם המטפל המקוון שלי. אפילו במסר ההיכרות שלה, יכולתי לספר שיש לה את השילוב הנכון של חמלה, הומור ועדינות שהייתי צריך בתקופה ההיא בחיי. היא הצליחה לענות על השאלות הראשוניות שלי בצורה אדיבה ומרגיעה שגרמה לי להרגיש מיד בנוח - וידעתי שהיא 'זה'.

אני באמת מאמין שלכולנו יש את היועץ או המטפל 'הנכון' בדיוק בשבילנו, ומעקב אחר האינסטינקטים שלך ישרת אותך היטב. זכור גם שיש לך כאן בחירה. אם בשלב כלשהו אתה מרגיש שהיועץ או המטפל שלך לא מתאים לך, תוכל לנסות מישהו אחר. בעזרת טיפול מקוון של Talkspace המעבר למטפל חדש הוא תהליך חלק-תהליך בלחיצה אחת-ללא עבודה נוספת. עליך לפנות לייעוץ רק עם מישהו שאתה מרגיש איתו בנוח ומציע לך את הכלים הדרושים לך לריפוי.

כשחיפשתי ייעוץ קרוב אלי, נדרש זמן ומאמץ למצוא את המטפל המושלם - אם תשקיע את הזמן תמצא גם מטפל שמתאים.