גיבורי ימינו: מי הם?

גיבורים מודרניים

גיבור מודרני הוא מי שנלחם למען מטרה טובה וחיובי עושה את ההבדל בעולם.

יש כל כך הרבה דברים שניתן לשפר בעולמנו הגדול, ואם אתה עומד להיות האיש שיכול להוביל את הדרך או לפחות לעזור להוביל את הדרך, תראה אותך גיבור מודרני.

גברים שיש להם יכולת להיות גיבור או שלוקחים על עצמם את תפקיד הגיבור, אפילו בדרכים מתוחכמות, מוצאים זאת לעיתים קרובות נשים חשות משיכה עזה ובלתי ניתנת לעמוד בפניהם. למה?

נשים אוהבות גברים אמיתיים שלא מפחדים לעמוד ולעשות הבדל

כבר בשנת 1984, לבוני טיילר היה שיר להיט שכותרתומחזיק מעמד לגיבורשכלל את המילים,'לאן נעלמו כל האנשים הטובים ... איפה הרקולס החכם ... אין אביר לבן על סוס לוהט?'

היא שרה על היעדר הגברים הזמינים שנשים מכנות 'גברים אמיתיים'. סוג הבחור שהוא בטוח בעצמו, גברי, גורם לה להרגיש ילדותית ובעל היכולת להוביל את הדרך, לגרום לה להרגיש בטוחה ולהגן עליה אם יהיה צורך.

בעולם של היום, יותר מדי בחורים מפחדים להיות הגבר שנשים רוצות כי הרבה מהמסרים שאנחנו מקבלים מהטלוויזיה והסרטים אומרים לנו שנשים בסדר גמור בלעדינו.עבור אנשים רבים, המילה גיבור גורמת להם לחשוב על צלבנים מכוסים או דמויות הוליוודיות בעלות גוף שרירי, קו לסת מרובע ואילו מבלים את ימיהם בהצלת נשים מבניינים בוערים או ספינות טובעות.

ובכל זאת, האם זה גיבור מודרני? האם גיבורים מודרניים נמצאים רק בסרטים והכל נוגע להצלת אישה או להצלת העולם?

הגדרת מילון

כדי לוודא שאתה ברור למה גיבור אמור להתכוון, על פי המילון, נסתכל על ההגדרה.

גיבור (שֵׁם עֶצֶם): אדם, בדרך כלל אדם, שמוערץ או אידיאליזציה בגלל אומץ, הישגים בולטים או תכונות אציליות.

על פי המילון, גברים הם בדרך כלל אלה המכונים גיבורים. להיות גיבור זה בדרך כלל לא תפקיד של אישה. נשים מודרניות רבות מתנהגות כאילו הן יכולות לעשות הכל לבדן , אבל האמת היא שהם רוצים להרגיש מוגנים על ידי אדם שיש לו את היכולת לעבור ל'מצב גיבור 'כשהזמן קורא לזה.

גיבורי עבר

גיבורים קשורים לעיתים קרובות לקרב ולקונפליקט. בהיסטוריה האחרונה, גיבורי המלחמה הם הגברים שהפגינו אומץ 'מעל ומעבר לקריאת החובה', לאחר שסיכנו אנוכי את חייהם בעצמם במטרה להציל את חייהם של אחרים.

אנדי רוני, כיום זקן בגיל 92, דיבר לאחרונה בתוכנית 60 דקות ואמר,'אין הרבה גיבורים בימינו ואין הרבה הזדמנות להיות גיבורים כשאנחנו בשלום.'

הוא מצביע על כך שחיילים עומדים בפני הזדמנויות יומיומיות להיות הרואיים בעתות מלחמה והם לעתים קרובות כל כך מסכנים את חייהם ברצון כדי להגן על אחרים. לאחר מכן הוא שואל האם אותם חיילים יגלו את אותה גבורה, אומץ ודאגה מוחלטת לזולת בעיתות שלום.

אין ספק שזה חומר למחשבה, ומה שהוא באמת מפקפק בשאלה מדוע מלחמה חושפת היסטורית גיבורים, אולם מעטים יחסית מתגלים (או שמים לב) אי פעם בחיי היומיום.

גיבורים נוכחים

גיבורים במובן המסורתי עשויים להיות נדירים כיום, אך עדיין משתמשים בדרך כלל במונח גיבור. כוכבי קולנוע מכובדים כגיבורים, אנשי ספורט מכירים את עצמם כגיבורים, ואפילו איש תיקון קווי החשמל מכובד כגיבור אם היית בלי כוח כמה שעות!

ובכל זאת, האם מישהו מאותם גברים אמיצים והאם הישגיהם מצטיינים עד כדי גבורה?

אתה יכול לטעון שזכייה באוסקר או במדליית זהב אולימפית היא הישג יוצא מן הכלל, אבל לא משנה כמה הירואיים הם נראים לנו בני תמותה פחותים, הם אנשים מקצועיים שמתפרנסים מלעשות את מה שהם עושים ובמובן הזה, שלהם ההישגים אינם בולטים יותר מאלו של איש התיקונים שקיבע את קו החשמל שלך.

זה לא מה שאתה עושה בעבודה היומיומית שלך שהופך אותך לגיבור, זה מה שאתה עושה מעל ומעבר לחובותיך הרגילות בתקופות של מאבק או לחץ שמסמן את ההבחנה.

גיבור בעל כורחו

בשנת 2009, קפטן צ'סלי 'סולי' סולנברגר הפך ל'גיבור ההדסון 'כאשר הפיל בבטחה את טיסת 1549 שלו המוכה באווירה האמריקנית לנהר ההדסון, והציל את חייהם של כל 155 הנוסעים שהיו על הסיפון.

לכל אלה ששרדו את הקשה ולציבור הצופים שצפו באירוע שמתרחש על גבי מסכי הטלוויזיה שלהם, מעשיו של סולי היו לא פחות מגבורה. עם זאת, הוא רואה במה שעשה באותו יום לא יותר מאשר לעשות את מה שהוא הוכשר לעשות - הוא פשוט עשה את עבודתו.

נכון שהוא עשה את מה שכל טייס מיומן עם ניסיון של למעלה מ -40 שנה היה מנסה לעשות, אבל הדרך שעשה זאת הופכת אותו לגיבור שאי אפשר להכחיש. בנוסף, הדרך שעשה זאת חיממה את ליבם של נשים ברחבי העולם. נשים בהחלט משתוקקות שיהיה גבר שיכול להתמודד עם עצמו בלחץ ולטפל במצב.

ראשו הקריר להפליא וחשיבתו המהירה בלחץ קיצוני לא רק הובילו לכך שהוא הצליח לזרוק את מטוסו בהצלחה ללא אובדן חיי אדם, אלא גם הצליח לזרוק אותו במקום הטוב ביותר שיכול היה למקסם את פוטנציאל ההצלה מה מים מקפיאים.

מאוחר יותר חיבר ספר על החוויה שכותרתה החובה הגבוהה ביותר: החיפוש שלי אחר מה באמת חשוב, שנמכר והמשיך למכור טוב מאוד. הוא הפך את ההתרחשות הפשוטה של ​​התרסקות מטוס (יש כ -120 תאונות מטוס בשנה ברחבי העולם) להיסטוריה שאנשים רוצים לדעת ולהיות קשורים אליה.

גיבורי הרגע

2011 הייתה שנה שראתה יותר מחלקה ההוגן של אסונות טבע. רעידת האדמה שהרעידה את ניו זילנד בפברואר חשפה הרבה מאוד גיבורים כשאנשים רגילים הצטרפו למאמץ החילוץ כדי לעשות ככל יכולתם כדי לשחרר את האנשים שנלכדו מתחת להריסות הבניינים בכריסטצ'רץ '.

אדם אחד הילל גיבור הוא הבנאי קרל סטוקטון שהצליח להוציא שישה אנשים מההריסות ולהציל אותם. הוא לא היה המציל המתנדב היחיד, אך מעשיו בולטים כגבורים במיוחד בגלל קלסטרופוביה שלו.

סטוקטון לחץ דרך פער זעיר וזחל כמה מטרים מתחת לפסולת כדי להגיע לקולות שהוא שמע לפני שהתנפץ בבטון בפטיש כדי לייצר מרחב מספיק גדול כדי שיעקוב אחריו החוצה. הוא התמודד עם הפחד של עצמו וסיכן את חייו במאמץ להציל את חייהם של אחרים ואומץ ליבו הופך אותו לראוי למעמד הגיבור שלו.

השנה, גיבורים מודרניים יותר קפצו לאור הזרקורים הלאומי והבינלאומי עם מאמציהם ההרואיים בחיים. האם אי פעם תתייג אותך כגיבור בקרב בני משפחה, חברים, בעבודה, באופן לאומי או בינלאומי?

גיבורים לאומיים

מה שמכונה פוקושימה 50 הם להקת הגברים ההרואיים שנשארה מאחור בתחנת הכוח הגרעינית ביפן כדי לנסות למנוע התמוטטות בקנה מידה מלא לאחר רעידת האדמה והצונאמי ההרסניים שפקדה את המדינה ב -11 במרץ 2011.

על פי הדיווחים הם מנהלים בדרגה נמוכה ובינונית וחושבים שרובם התנדבו להישאר מאחור כדי למנוע מיליוני אזרחים יפנים מושפעים לרעה מהתמוטטות.

פעם נוספת, הנכונות שלהם להעמיד את חייהם על הקו במאמץ להציל את חייהם של אחרים היא שהופכת את האלונים האלמונים, שהאמינו למעשה שהם קרובים יותר ל -100 מתנדבים, ראויים להיות גיבורים מבורכים.

אנדי רוני העלה נקודה נכונה לגבי המחסור היחסי בגיבורי זמן השלום, אך הגברים ההרואיים שהגיחו בעקבות המאבק העולמי בכוח הטבע הם השראה לכולנו.

הם מדגימים שכאשר הדחיפה באה לדחוף, עמיתך יהיה שם כדי לעזור לשמור על הספינה הזו. האם אתה מאותם סוגים של גברים? מה היית עושה אם הצ'יפס היה למטה?

אם אתה רוצה להיות גיבור מודרני, אינך זקוק לסוס לבן, חליפת שריון, מבנה גוף הרקולי או אפילו קו לסת מרובע; כל מה שאתה צריך זה האומץ ללכת 'מעל ומעבר' לעזור לחברך או לאשתך כאשר הלחץ מופעל.

הולך אחרי החלומות שלך

בהרבה מקרים, אתה יכול לעזור לבני הזוג שלך ולהיות גיבור מודרני על ידי פשוט ללכת אחר החלומות האמיתיים שלך בחיים. האם אתה חולם לפעמים על עולם טוב יותר? ואז קדימה ועזור לגרום לזה לקרות ...