הניגודים מושכים, אך האם הם נשארים נמשכים?

הפכים נמשכים

'הפכים נמשכים'הוא ביטוי שמשמש בדרך כלל בקשרים עם מערכות יחסים ומתייחס לא רק לזוגות שהם הפכים מבחינת התכונות הפיזיות שלהם, אלא גם לאלה שהם הפכים מבחינת תכונות האישיות שלהם.

למשל, לא נדיר לראות זוג שנראה בקצוות מנוגדים של ספקטרום הגובה, אבל אם אתה לוקח רגע לחשוב על זה, אתה בטח יודע גם על זוגות שנמצאים בקצוות מנוגדים של סולם האישיות - אישה מופנמת עם חבר מוחצן למשל.

ייתכן שתראה גם א בחור ממש נחמד עם אישה כלבה ומניפולטיבית. ברור שההפכים אכן מושכים, אך האם המשיכה נמשכת מעבר לשלבים המוקדמים של מערכת היחסים או שבסופו של דבר ההבדלים הופכים למטרדות?

האם יש לך הכל במשותף כדי שיימשך?
זהו מיתוס יחסים נפוץ שלפיו אתה וחברתך חייבים להיות כמעט כל המשותף אם מערכת היחסים שלך עומדת בסיכוי כלשהו לכל החיים.

נכון שבשלבים המוקדמים של מערכת יחסים, ההתמקדות היא כולה בתחומי העניין והמשותפים המשותפים ואתם עשויים אפילו לגלות כי לחברתכם יש כל כך הרבה במשותף, עד ששניכם מרגישים שכמעט תוכלו להיות אותו אדם.

עם זאת, זה לא להיות זהה שגורם לזוגיות להימשך, זה שני אנשים שמשלימים זה את זה שגורם לזוגיות להחזיק מעמד בתקופות הטובות והרע.מערכת יחסים בה שני אנשים מעשירים חיים זה את זה במקום לשקף אותם תמיד תהיה מערכת יחסים מעניינת ומהנה יותר. היכולת להעריך את ההבדלים ביניכם וליהנות זה מזה, עוזרת גם לגרום לזוגיות לעבוד.

האם אתה הזוג האידיאלי?
מחקר מקיף על תכונותיהם של נישואים מאושרים הגיע למסקנה שהאלמנט החשוב ביותר במערכת יחסים אוהבת לאורך זמן הוא יחס משותף לחיים.

לדוגמא: שניכם רוצים להקים משפחה משלכם ולהתבסס על המשפחות שממנה באתם, על ידי שהייה קרובה עם ההורים, האחים ובני הדודים שלכם. לחלופין, שניכם רוצים להימנע מנישואים וילדים לכל החיים ופשוט לצאת להרפתקאות בחיק הטבע ברחבי העולם.

פרט ליחס משותף לחיים, אין באמת דרישות קדם מוגדרות בבירור שיש לעמוד בהן כדי להכשיר אותך כ'זוג אידיאלי '. מבחינת הבדלי אישיות בין בני זוג, נראה שכמעט כל דבר הולך בימינו.

מעניין שהזוגות (בכל המחקרים שראינו) שהמשיכו ליהנות ממערכות היחסים שלהם לאחר עשרות שנים, כולם היו משותפים לערכי ליבה משותפים עם החבר / חברה / בעל / אשה ובעצם עבדו למען אותה מטרה סופית יחד.

זה לא אומר שצריך לראות עין בעין על כל דבר קטן בחיים, זה פשוט אומר לחלוק את אותה גישה לדברים החשובים להם באמת בחיים. במערכת יחסים חזקה הדברים החשובים באמת יהיו זהים לשני הצדדים.

אתה וחברתיך אולי לא חולקים את אותו הטעם בסרטים או את אותו הטעם במוזיקה, אבל בממדים הגדולים של הדברים, הם לא הבדלים שחשובים באמת. מה שחשוב באמת הוא לשתף חזון משותף לעתיד שלך ביחד או, בהתאם לשלב היחסים שלך, להיות בעל השקפות משותפות על תפקידים בתוך נישואין או על הורות.

על פי מחקר שנערך על ידי איגוד הפסיכולוגים האמריקני, הבדלים קטנים ומטרדות קטנוניות כמו איך מישהו אוכל או איך הוא מצחצח שיניים יכול לגרום לקונפליקט במערכת יחסים.

זוגות שהם מספיק אינטליגנטים מבחינה רגשית כדי לחפש דרכים לעבוד דרך ההבדלים ביניהם, מסוגלים להתמקד במה שהם אוהבים אחד את השני ולקבל אחד את השני עבור מי שהם.

במילים אחרות, אם אתה מתעצבן מהדרך שבה חברה שלך מצחצחת שיניים, אל תסתכל עליה או אל תדאג מזה - זה לא חשוב בהשוואה לאהבה ולזוגיות שאתה חולק!

סלבריטאים 'זוגות מוזרים'
הרבה מאוד זוגות מפורסמים לאורך השנים סיפקו דוגמאות קלאסיות להפכים שמושכים, אך לא קיימים. עוד בתחילת שנות ה -90, קיילי מינוג צעירה ונקייה, נקשרה עם מייקל האצ'נס מ- INXS שהיה ילד גרוע של רוק ידוע באותה תקופה.

קיילי אמרה מאז על הקשר, “הוא לא היה גרוע כמו שכולם חשבו ואני לא היה כל כך טוב. נפגשנו באמצע. ” אפשר לטעון שהפכים משכו, אך לא מערכת יחסים נמשכה. קשה לשער מדוע מכיוון שסלבריטאים חיים בעולם אחר לנו האנשים הרגילים!

כשמייקל דאגלס וקתרין זיטה-ג'ונס התכנסו בשנת 1999, היה הבדל בין 25 שנה לגילאים ולא היה זה קשר ששומרי הסלבריטאים חשבו שיימשכו. תוך שנה הם נישאו והם נשואים עד היום - נישואים ארוכים להפליא בסטנדרטים של ידוענים.

מעניין ששניהם חולקים את אותו יום ההולדת, אך מערכת היחסים המוצלחת שלהם למרות הבדל גיל משמעותי מדגישה כי היותם בגיל דומה אינה חשובה כמעט כמו לחלוק השקפה דומה על החיים, אשר נראה כי שניהם חולקים.

זוג 'מוזר' נוסף שעמד במבחן הזמן הם היידי קלום וחותם. שניהם נהנו מקריירה מצליחה מאוד כשנפגשו; קלום כאחת מדוגמניות האופנה המוכרות בעולם וחותם כזמר, אך גם זמר עם פנים שנראית מצולקת ממחלות עור.

בעיני הצופים הם הופיעו כניגודים אך הם מוכיחים שלא התאמה בהופעות חיצוניות גורמת לזוגיות להימשך, אלא התאמה במי האנשים הפנימיים ומה ערכי הליבה שלהם שחשוב.

משיכה לטווח ארוך
מחקרים הגיעו למסקנה כי הפכים באמת מושכים והם יכולים להישאר נמשכים למרות שיש הבדלים ברורים.

עם זאת, בשורה התחתונה ההבדלים הקטנים אינם משמעותיים מכיוון שתמיד יהיו קווי דמיון ברמה עמוקה יותר עם זוג מצליח מאשר יהיו הבדלים.

להיות שונה ובעל שתי נקודות מבט במערכת יחסים הופך את זה למעניין אך, בסופו של דבר זו יכולתו של הגבר להעמיק את אהבתה, הכבוד והמשיכה של האישה לאורך זמן במערכת יחסים שבאמת נחשבת.

צפה בסרטון זה למידע נוסף ...