האם כדאי לחזור יחד עם האקס שלך?

יש פתגם שאומר: 'לפעמים אלוהים שולח לְשֶׁעָבַר חזור לחייך כדי לראות אם אתה עדיין טיפש. ' ובכן ... המשפט הזה בהחלט קצת קשה, אבל יש לו נקודה.

אקסים הם האקסים שלך מסיבה מסוימת. או שזרקת אותם, זרקו אותך, או שהגעת להסכמה 'הדדית' שדברים לא מסתדרים. עם זאת, פרידות הן לעתים רחוקות הפסקה נקייה, ואקסים מוצאים את הדרך חזרה לחייכם - במיוחד באמצעות תזכורות ברשתות החברתיות.

לחזור יחד עם האקס שלך אינו בהכרח טיפשי ... אבל זה גם לא תמיד הרעיון הטוב ביותר. כֹּל מערכת יחסים הוא שונה, והאם אתה 'צריך' או 'אסור' לחזור ביחד לאחר פרידה היא שאלה טעונה, שצריך לענות עליה בכל מקרה לגופו.

כיצד ניתן לדעת אם החזרה יחד עם האקסית שלך תעבוד

להלן כמה דרכים להעריך אם יש היגיון בחזרה לאקס.

חזור על הסיבה המקורית לפרידה

כשאתה שואל את עצמך אם אתה רוצה להיכנס מחדש למערכת יחסים עם האקסית שלך, בדוק שוב את הסיבה (או הסיבות) מדוע הקשר שלך הסתיים - אני בטוח שאתה זוכר! שאל את עצמך, אם תחזור יחד עכשיו, האם אותה הבעיה עדיין תהיה שם?

כדי לקבל חוות דעת של איש מקצוע, שוחחתי עם רייצ'ל אוניל, Ph.D., יועצת קלינית מקצועית ומטפלת ב- Talkspace. היא מהדהדת את החשיבות של ניתוח מה גרם לפרידה והערכת האם גורם זה יהיה שונה כעת.“אני תמיד מבקש מהלקוחות לשקול מה הוביל בתחילה פרידה ומה שהם מצפים שיהיה שונה הפעם. מה השתנה?' מציע אוניל. 'לדוגמה, אם מערכת היחסים הסתיימה בגלל בעיות אמון, מה השתנה כדי לגרום לך להאמין שהנושאים האלה עדיין לא יהיו שם? זכור כי גם אם האקסית שלך אומרת שהם השתנו, השינוי הוא לעתים קרובות תהליך איטי ומתמשך, מה שאומר שייתכן שהם יתפוגגו לדפוסי התנהגות ישנים מדי פעם. '

בעת הפעלה מחדש של מערכת יחסים, לעולם אינך יכול לדעת בוודאות אם זה יסתדר, אך אם אתה עדיין עומד בפני אותו חסימה, סביר יותר שהקשר יסתיים באותה הדרך שבה היא הסתיימה בפעם הראשונה. וזה לא קשור רק אם בת זוג השתנה… אבל השתנהאתההשתנה? האם הנסיבות שהובילו לנפילת מערכת היחסים שלכם השתנו?

לדוגמה, החבר הרציני הראשון שלי נפרד ממני כי הוא לא יכול היה להתמודד איתי דִכָּאוֹן כשהייתי במצב הגרוע ביותר שלי. כחודש לאחר מכן, הוא חזר אלי ורצה לחזור יחד. עד כמה שעדיין אהבתי אותו והתגעגעתי אליו, אמרתי לו שחזרה זה היה רעיון נורא.

שאלתי אותו, 'אם לא היית יכול להתמודד עם מחלת הנפש שלי לפני חודש, ומצבי לא השתנה, מדוע שתוכל להתמודד עם זה כעת?' זה לא היה קל, אבל ידעתי שקיבלתי את ההחלטה הנכונה.

קחו בחשבון את שוברי העסקה

ישנם מפרי דילים מסוימים שהופכים את ההתאחדות לחזרה לבלתי אפשרית.

אם אקס רוצה לחזור ביחד איתך אבל לא יכול לקבל משהו שהוא חלק עצום ממך, כמו במצבי, חזרה לחזרה אמורה להיות חובה.

מפסק עסקה נוסף יהיה אם אתה והאקס שלך עדיין לא יכולים להסכים או פְּשָׁרָה על החלטות חיים גדולות. לדוגמה, אם נפרדת בגלל שאתה מזדקן ואתה 1000% רוצה להביא ילדים לעולם, אבל בן הזוג שלך לא רוצה ילדים.

אל תחזרו ביחד כי אתם בודדים

עוד סימן שכדאי לךלֹאלחזור ביחד זה אם אתה בּוֹדֵד או משועמם בלי בן זוג, או שאתה שונא את חיי הרווק.

קשה ללמוד להיות נוח לבלות לבד ולהיות רווק, אבל זהו שיעור יקר. אנשים רבים חוזרים למערכות יחסים רעילות מכיוון שהם לא יודעים איך להיות לבד. למרות זאת, להיות רווק יכול להיות נהדר לבריאות הנפש שלך , ולהיות נוח עם להיות לבד היא מיומנות חשובה ללמוד.

מה לעשות כשאתה מחליט לחזור ביחד

אם אתה והאקס שלך מחליטים שהנסיבות השתנו ואתה מוכן לחזור יחד, תצטרך למצוא איזון של טיפול בבעיות העבר, מבלי להיתקע בעבר. בסופו של דבר, אתה רוצה להתקדם, לא להיתקע אחורה ולחיות מחדש את החלקים המחורבנים במערכת היחסים הקודמת שלך.

'שקול גם כיצד לפתור בעיות עבר, אלא גם כיצד להתחיל מחדש', מייעץ אוניל. 'לעתים קרובות, בכדי להתחיל מערכת יחסים חדשה, אנשים מרגישים שהם צריכים לחזור ולחזור על כל טראומה כואבת של מערכת היחסים האחרונה. זה לא בהכרח נכון וזה יכול גם להוביל לכך שהשותפים במערכת היחסים נתקעים במעגל תמידי של ניסיון להוכיח שהדברים שונים הפעם '.

שחרר את הטענות שלך, היה פתוח, ובעיקר, היה כן. אתה ובן זוגך תצטרכו לתקשר טוב יותר מבעבר אם אתה רוצה שהפעם השנייה תתאמן.

'בדרך כלל אני ממליץ שאם זוגות יחליטו שהם צריכים לטפל בבעיה בעבר, להתחייב לעבוד על הנושא במשך תקופה מסוימת, ואז להתחייב להתקדם', אומר אוניל. 'עבודה עם יועצת זוגית יכולה להיות מאוד מועילה הן בטיפול בנושא העבר והן בעבודה לקראת התחלה חדשה.'

לחזור יחד עם אקס בהחלט יכול לעורר אמִגרָשׁשֶׁל רגשות , חיוביים ושליליים כאחד. אתה צריך להיות מוכן לאפשרות של רכיבה פרועה - שלא לדבר על הרבה עבודה קשה כדי לגרום לזוגיות להתנהל בצורה חלקה. ואם זה לא מצליח בפעם השנייה, ובכן, יש הרבה דגים בים.