7 סוגי החיוכים וכיצד אנשים תופסים אותם

מחקרים הוכיחו שיש חייכן השפעות פסיכולוגיות חיוביות על האדם שמחייך ועל האנשים שרואים את זה. עם זאת בחשבון, הארווי בול יצר את סמל פרצוף החיוך בשנת 1963 והכריז על יום שישי הראשון בכל אוקטובר יום החיוך העולמי ב 1999.

אנו מסכימים שהחיוך הוא נהדר וכדאי לחגוג אותו, אך לא כל החיוכים נוצרים שווים. כל אחד יגרום לאנשים לתפוס אותך בצורה קצת שונה. המשך לקרוא כדי לראות כל חיוך כדי שתוכל ללמוד כיצד למנף את הגדולים ולזהות את הזיופים.

החיוך של הדושן

duchenne smile vs non duchenne Joe Biden ג
התמונה באדיבות חדשות ארה'ב

על שמו של הנוירולוג הצרפתי ז'ילום דושן, חיוך הדושן הוא אמיתי וטבעי, מובטח שיעניק למי שרואה אותו קצת סערה של סרוטונין. זה כרוך בחיוך עם הפה והעיניים. יש בו כמה התכווצויות לא רצוניות, ולכן קשה לזייף. זכור, חיוך מזויף בדרך כלל אינו משתמש בעיניים.

החיוך של פאן אם

דיילת פאן אם חיוך

לפעמים אנשים בשירות לקוחות צריכים לחייך חיוכים כדי להסתיר כמה הלקוחות שלהם מעצבנים אותם. חברת התעופה Pan Am שהכסיפה הכשירה את הדיילות שלהן לעשות זאת עד שהחיוך הוא הדבר היחיד שנותר מהחברה. החיוך של פאן אם אינו משתמש בעיניים ונשען על קליפת המוח המוטורית שלנו בעוד חיוך הדושן משתמש במערכת הלימבית.

אם אתה עובד בשירות לקוחות ורוצה לשכנע את הלקוחות שלך שאתה שמח לראות אותם, השתמש בעיניים שלך!החיוך הסגור-שפתיים

חיוך שפתיים סגורות מישל פייפר

זה יכול להראות שמישהו מסתיר משהו או חושש מהמצב. זה יכול להיות טבעי ומשתמש בעיניים כמו שחיוך הדושן עושה, אבל לא תמיד משדר שמחה. מישהו עשוי לשמוח על משהו שהוא לא רוצה לדבר עליו, או שהוא מנסה להסתיר את חוסר הנוחות שלו.

חיוך הבוטוקס

תפיסת חיוך בוטוקס אישה מפהקת

בוטוקס גורם לקמטים להיות פחות גלויים, אך הוא יכול להרגיע את פניהם של אנשים עד לנקודה שבה קשה לחייך חיוך גדול. על שם תופעת הלוואי הזו, לחיוך הבוטוקס יש פנים עליונות נינוחות, כמעט נטולות הבעה. אתה לא צריך בוטוקס בשביל זה. אתה יכול להיות ממש עייף או שאתה מנסה לחייך דרך עצב.

החיוך המפוזר

ג

לחלק מהאנשים יש חיוכים מטומטמים באופן טבעי, ובמקרה זה אין לזה הרבה משמעות ודומה יותר לגרסה של אותו חיוך של דושן. פעמים אחרות, הוא משדר רגש מעורב או תחושת דאגה.

החיוך הפוך

הסתובב חיוך שאנון מונטז צילום
תמונה מצילום שאנון מונטז

מבוכה יכולה לגרום לזה, אבל אנשים יכולים גם לעשות זאת בכוונה כדי להיות מפתה או חשאי. הזווית גורמת לך להיראות צעיר יותר גם כן. צ'ארלס דרווין ציין כמה מהשפעותיו בעת מחקר על בעלי חיים.

החיוך הכפוי

חיוך מאולץ יום החיוך העולמי

זה כאשר מישהו מנסה להסתיר עד כמה לא נוח לו ונכשל כישלון חרוץ. בין אם זה במהלך דייט או ראיון עבודה, קל לזהות אותם ולא יגרום לצופה להרגיש טוב לגבי המצב.

כמו בהרבה דברים בחיים, נראה שהטבעיות היא הטובה ביותר. עם זאת, אין שום רע בלנסות כמה חיוכים על בני גילך. חגגו את יום החיוך העולמי וספרו לנו איך הולך!