הכימיה שמאחורי מעברי הקיץ (ואיך ליהנות מהם)

סנדי ודני מגריזהם לא היחידים שחוו להתיידד בחול בלילות הקיץ הרומנטיים. משהו באהבת הקיץ הופך אותו לשונה מכל סוג אחר של רומנטיקה שאנו חווים.

ישנן הרבה סיבות לכך שקיצי הקיץ כה פופולריים ולכןאִינטֶנסִיבִי. טיולים ארוכים על החוף, שיתוף בגלידות גלידה, מטבלים רזים בשעת לילה מאוחרת, התכרבלות במיטה כשהמזגן במלוא התפוצצות - מה אסור לאהוב? שלא לדבר, מעיפי קיץ כןדֶרֶךמרגש יותר מאלה של החורף העצל חפת עונה.

מדע הקיץ המעופף, מוסבר

למען האמת, טיולי קיץ עשויים להיות אחד הדברים האהובים עלי ביותר בקיץ - ממש שם עם ריח של קרם הגנה על החוף. אין כמו התחושה של התאהבות חדשה. כאשר אתה נמשך למישהו, המוח שלך משתחרר להרגיש טוב הורמונים כמו דופמין ונוראדרנלין. אתה יכול להודות לשני הכימיקלים האלה על התחושה המאושרת והסחרחורת שאתה מקבל כאשר אתה מתאהב. ככל שאתה מבלה יותר זמן עם מישהו וככל שאתה נמשך אליו יותר, כך ישוחררו יותר דופמין ונוראדרנלין.

לא להזכיר, השמש כל כך טובה לך , פיזית ומנטלית. אור שמש ואור טבעי גורמים לנו להרגיש נהדר - זה מדע! מחקרים מראים שיש קשר בין חשיפה לאור השמש ורמות הסרוטונין . עם השילוב של כל ההורמונים הרגשיים האלה שמשתחררים הודות לריגוש שלך וגם לשמש, אין פלא מדוע עוף הקיץ מרגיש מדהים לחלוטין!

כיצד הרפיה בקיץ מובילה לפלינגס

בדיוק כפי שחודשי הקיץ מהווים כר גידול לכוויות שמש ועקיצות יתושים, הם גם מקום גידול לרומנטיקה מכיוון שאנו נמצאים בדרך כלל במצב רוח רגוע ופתוח יותר. כמו שאומרים, הקיץ והליווין קל!

'באופן כללי, לאנשים יש סידורי לימוד או עבודה רגועים יותר בקיץ ויותר זמן להתחבר עם חברים ומכרים', מסבירה היועצת הקלינית של טלקספייס, רחל אוניל, דוקטורט. 'כך, אנשים חדשים יכולים להקיף את חייך - כמו אותו חבר של חבר של חבר שבמקרה נמצא באותה מסיבה כמוך!' היא מוסיפה, 'קיץ (ובגדי קיץ!) עשויים גם להביא מוטיבציה להיראות במיטבך - מה שעשוי להוביל ליותר ביטחון עצמי מה שבדרך כלל מתרגם להרגיש יותר סקסי ובטוח בעצמו! ”Cynthia V. Catchings, LCSW ומטפלת ב- Talkspace מסכימים. “[הקיץ הוא] זמן לברוח מהשגרה ולהיפתח לאנשים וחוויות חדשות. בילוי טוב עם אדם אחר מגביר את המשיכה ומזמין אנשים לעסוק יחסים בלי שום מיתרים ', אמרה,' מעיפות הקיץ מציעות את ההזדמנות ליהנות וליהנות בלי הדאגות שלפעמים מגיעות עם מערכות יחסים ארוכות טווח. '

בשורה התחתונה: טיולי קיץ מצוינים לפובוסים של מחויבות שמחפשים ליהנות ולהכיר מישהו חדש.

מה לעשות כאשר מעיפי הקיץ הופכים לרציניים

על מנת לשמור על הבריאות האלה ולשמור על לבך, עליך לנהל ציפיות.

'ההכרה שאנו נכנסים למערכת יחסים שאולי לא תימשך זמן רב היא מה שעושה את ההבדל', יעץ קצ'ינגס. 'טיול קיץ יכול להיות בריא, אם אין לנו ציפיות. כל עוד שני האנשים שומרים על נקודת המבט שלהם, זה יכול להיות כיף! '

אבל חכה! מה אם התאהבת בטירוף שלך ולא רוצה שזה יסתיים כשהטמפרטורה תתקרר? המפתח - כפי שהוא בדרך כלל כשמדובר במערכות יחסים - הוא תִקשׁוֹרֶת . הורדת רמזים ותהיות מאוהבים במיוחד פשוט לא הולכים לחתוך את זה.

'היו ברורים לגבי הציפיות שלכם מראש', הזהירה רייצ'ל אוניל, 'אם אתם מחפשים מערכת יחסים ארוכת טווח וודאו שאתם ובן זוגכם נמצאים באותו דף. אם יתכנו חסמים לשמירה על מערכת היחסים שלך במהלך הקיץ (למשל, חזרה לבית הספר במדינות שונות), היית רוצה להיות בטוח להיות פרואקטיבי ולתקשר כיצד להתמודד עם אותם חסמים '.

לא משנה מה קורה, תהנה מחוויות הקיץ שלך

בין אם הקיץ שלכם פורח למשהו רציני יותר ובין אם לאו, אתם יכולים ליהנות מהזמן שלכם להכיר מישהו חדש וליהנות מכל פעילויות הדייט המהנות שיש לקיץ להציע - ימי חוף, ירידי מחוז, מדורות, מה שמתאים לכם. אני אוהב לחשוב שהפלגי קיץ נכנסים לחייך כדי להזכיר לך שאהבה קיימת, שרומנטיקה אמיתית ושאהבה (או משהו דומה) ממבט ראשון אפשרית.

אנו יכולים לחוות את הרגשות הכי כיפיים שלנו בתקופה היפה ביותר בשנה - וגם אם יש לה תאריך תפוגה, זה היה טעים כל עוד זה נמשך.