הפחד מההצלחה

פחד מהצלחה

האם אתה נותן לפחד מהצלחה לגנוב לך את חייך מיום ליום?

האם אתה הולך אחרי מה שאתה באמת רוצה עם נשים ובחיים, או שאתה מסתיר מזה כי אתה מפחד להיכשל?

עבור אנשים מסוימים, זה אולי נראה מוזר לחשוב שגבר יכול לחשוש מהצלחה כל כך שהוא נמנע מלהצליח בתחומים רבים בחייו. אחרי הכל, איזה גבר לא היה רוצה שיהיה לו עבודה נהדרת, מערכת יחסים אוהבת עם אישה יפה ולהשיג משהו אחר בחייו שרצה?

למרות שהצלחה מביאה יותר אושר והגשמה לחייו של הגבר, פחד מהצלחה הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שגברים מתרחקים מללכת אחרי מה שהם באמת רוצים.

במקרה של אישה יפה, גבר ימנע לעיתים קרובות מתקרב אליה ומרים אותה מכיוון שהוא חושש שמתחיל איתה מערכת יחסים, הוא לא יוכל לשמור עליה מאושרת.

במקום להתמודד עם פחדיו להתקרב לנשים, הוא יחכה בצללים בתקווה 'להתמזל' ויקבל אישה שהוא לא באמת מרוצה ממנה.האם אתה מפחד מהצלחה?

פחד מהצלחה

ברוב המקרים, הצלחה פירושה שאתה צריך לעשות דברים שלא מוכרים לך, מה שעלול לגרום לך לפחד. כדי להשיג את מה שאתה באמת רוצה, ייתכן שתצטרך לצאת מחוץ לאזור הנוחות שלך ולדבר עם אנשי עסקים בעלי מעמד גבוה או עם נשים יפות והקהל המגניב.

מבחינתך, הצלחה עשויה להיות שאתה צריך לקחת על עצמך אחריות גדולה יותר, לקחת תפקיד מוביל יותר בעבודה או בסביבת חברים, או שתצטרך לעשות דברים שרק פנטזת ביכולתך לעשות.

כשאתה מדמיין שאתה מצליח, אז אתה מתחיל לחשוש שאם אתה מצליח מדי זה ישנה את היחסים שיש לך עם חברים או בני משפחה, כי ייתכן שיהיה לך פחות זמן לבלות איתם או שהם עלולים לקנא בהישגים שלך להתרעם עליך.

למשל, אם פתאום תצליח יותר לפגוש נשים מושכות או למצוא חברה נהדרת, אתה עלול לחשוש שחבריך שאינם בעלי רמת המיומנות שלך עם נשים עשויים להרגיש לא בנוח סביבך.

אולי אם תתחיל להרוויח יותר כסף, אתה יכול להניח שחבריך יתמרמרו עליך או ינסו לנצל את העושר החדש שלך.

אתה יכול גם להאמין שלא מגיע לך הצלחה אמיתית או שאם אתה מקבל את אותה עבודה חדשה שאתה רוצה, אולי לא תוכל להשיג את כל מה שמצופה ממך. אז למה בכלל לטרוח?

אם תצליח בחיי האהבה שלך, אתה עלול לחשוש שאין לך את הכישורים לבנות ולתחזק מערכת יחסים עם האישה האיכותית שמשך. אז למה בכלל לדבר איתה?

ישנן סיבות רבות מדוע אתה יכול לחשוש מהצלחה, אך הרשה לי לשאול אותך את זה: האם אתה באמת חושב שזה דבר מושכל לעשות כדי לתת לפחדים שלך להיות חזקים יותר מהרצון שלך להצליח?

האם אתה מרגיש כאילו עדיף להסתתר בפחד מאשר להיות הצלחה אמיתית וליהנות מכל היתרונות הנלווים לכך? האם אתה מעדיף לתת לחיים האלה לחלוף על פניך או לחיות את החיים האלה עד תום?

לענות על שאלות אלו קשה למי שחושש מהצלחה מכיוון שהפחד בדרך כלל חזק יותר מהרצון להצליח. בנוסף, מי שמסתתר מהצלחה בדרך כלל לא יודע כמה טוב זה להצליח.

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין אנשים מצליחים לאנשים לא מצליחים הוא שאנשים מצליחים מתרגשים מכל צעד קטן של התקדמות שהם עושים לעבר מטרתם. כל זכייה קטנה מפטרת אותם עוד יותר ומעניקה להם יותר תשוקה ודחף.

עם זאת, אנשים לא מצליחים מתמקדים בחוסר ההצלחה שלהם. כל החלקה או טעות קטנה משמשות דלק נוסף לחשש שלהם מהצלחה. הם חושבים,'לִרְאוֹת! אני לא יכול לעשות את זה. אני חסר תקווה. לעולם לא אצליח 'ולתת חיים לפחד.

כדי להרוג פחד, אתה צריך להפסיק לתת לו דלק. אתה צריך לתת דלק לאש הרצון שלך. ככל שהרצון שלך גדול יותר, כך קל יותר להצליח עכשיו ובטווח הארוך.

גש למבחן

אם ביצעת שגיאות אלה, הוספת דלק לאש הפחד שלך ...

1. דחיינות

האם אתה מקדיש יותר מדי זמן לדברים לא חשובים כדי לעכב את ביצוע הדברים שאתה באמת צריך לעשות כדי להצליח?

למשל, האם אתה משתמש בטלפון או במחשב שלך כדי 'לבדוק פייסבוק', לקרוא חדשות לא חשובות או לעקוב אחר ענפי ספורט שאינך צריך לעקוב אחריהם במשך כל השבוע?

האם אתה צופה בטלוויזיה רבה או מבלה יותר מדי זמן בחדר הכושר, כאשר אתה צריך להשקיע זמן מה זה בכדי להשיג את המטרות ארוכות הטווח שאתה באמת רוצה להשיג בחיים?

2. כל דיבורים, ללא פעולה

האם אתה מקדיש זמן רב לדבר או לחלום בהקיץ על פגישה עם אישה חדשה, נחיתה בעבודה הרצויה, השכלה טובה יותר או רצון לחיות באורח חיים בריא ופעיל יותר ולא להשקיע זמן ומאמץ בכדי לגרום לזה לקרות?

3. ספק עצמי

כשאתה רואה אישה יפה שאתה רוצה לגשת אליה אתה חושב לפעמים,'היא לעולם לא תצא עם בחור כמוני, אז למה שאנסה בכלל דבר איתה ? '

כשאתה חושב לעבוד טוב יותר, אתה חושב לפעמים,'מה הטעם אפילו ליישם? יש כל כך הרבה מועמדים; לעולם לא אשיג את העבודה (או את הקידום) כי סביר להניח שהם יהיו טובים ממני. '

4. אשמה מוטעית

כשדברים טובים באים בדרכך, האם אתה מרגיש אשם שקיבלת את זה ואחרים לא? האם אתה מרגיש שלא מגיע לך להצליח, אך אתה מרגיש מאושר לאחרים שמצליחים? כשמשהו טוב קורה לך, האם אתה מרגיש לפעמים שאתה לא צריך להיות כל כך מצליח או בר מזל?

5. עצלות

האם אתה יודע מה אתה צריך לעשות, אבל פשוט לא יכול להיות טרח לעשות את זה כי אתה חושש שבכל מקרה לא תצליח? האם התמכרת לעצלות שלך, עד לנקודה שבה אתה בעצם גורם לעצמך להרגיש טוב להישאר בבית לבד ולא לעשות כלום?

איך אתה חושב שתרגיש בעוד 30 שנה כשתסתכל אחורה ותבין שבזבזת את חייך, בזמן שאנשים סביבך הקדימו אותך ונהנים מהחיים כל כך הרבה יותר?

5. מבוכה

האם אתה מכיר אנשים שיכולים לעזור לך להשיג את מטרותיך, אך נבוכים מכדי לבקש את עזרתם? האם אנשים הציעו לעזור לך להשיג משהו, אך לאחר מכן דחית אותם מכיוון שאתה מעדיף לעשות זאת בעצמך?

האם אתה מרגיש שסביר להניח שאתה תיכשל, אז אתה לא רוצה שאף אחד אחר יתערב, כי אז תאכזב אותם?

נכנסים לאלמוני

אתה תמיד שולט כיצד אתה תופס את העולם.

אתה יכול להסתכל על 'הלא נודע' (דברים שלא עשית או דברים שאתה לא יודע עליהם) כדבר מפחיד ואז להרגיש פחד ממנו, או שאתה יכול להסתכל על הלא נודע כדבר מרגש ולהרגיש נרגש על ידי זה.

זוכר מתי למדת לראשונה לנהוג ברכב? לעלות על ההגה בפעם הראשונה היה דוגמה לכך שנכנסת אל הלא נודע ... אבל, נחשו מה? שרדת והצלחת כי הנכונות שלך ללמוד גברה על הפחדים שלך. כך אתה צריך להסתכל על כל פחדי ההצלחה האפשריים שלך.

לדוגמא: כך יכול בחור להתגבר על הפחד שלו להתקרב לנשים ואז להשתמש בביטחון החדש שלו כדי לגשת ולמשוך נשים שהוא בוחר ...

התגברות על הפחד שלך מהצלחה היא פשוט עניין של הבנה שאם יש לך רצון חזק מספיק להצליח, בסופו של דבר תגיע לשם ותגיע לרמת החיים והניסיון שאתה מכוון אליו.

זה לא משנה אם אתה עושה טעויות בדרך להצלחה כי כל עושה זאת. האנשים המצליחים ביותר בעולם עשו 100-, אם לא 1000- טעויות בכדי להגיע להצלחה שעכשיו הם מרגישים כל כך גאים בה.

השלבים הבסיסיים להצליח במשהו הם:

  1. למד מה שאתה צריך לדעת.
  2. תן לעצמך את הזמן להתאמן ולהשתפר בכל המשימות הדרושות כדי להשיג את מה שאתה רוצה.
  3. אל תוותרו בסימן הראשון של קושי או אתגר.

שום ספורטאי עילית, מוזיקאי, שחקן, איש עסקים או מישהו שאתה מעריץ ומצליח לא נולד עם כל הכלים הדרושים כדי להיות גדולים במה שהם עושים.

הם למדו, התאמנו, עשו טעויות, התאמנו עוד, הקריבו את כל הקורבנות שהיו נחוצים והיו להם מספיק ביטחון עצמי ומניע כדי להגיע בסופו של דבר לגדולה ולהצליח.

עד כמה אתה מוכן להצליח?

האם תסתתר בפחד, או שתשתלט על חייך ותחיה אותם במלואם בזמן שאתה עדיין יכול?