ויזואליזציה: האם זה באמת עובד?

ויזואליזציה: האם זה עובד?

ויזואליזציה בהחלט יכולה לעזור לאדם להיות ברור יותר לגבי מה שהוא רוצה להשיג ונחוש יותר לעקוב אחר ולגרום לזה לקרות.

אם לא ברור לך לגבי המטרות המדויקות שאתה רוצה להשיג, סביר להניח שתשקיע זמן רב במעגלים. כמו כן, אם אתה לא נחוש מספיק כדי להצליח, אתה עלול לוותר כאשר הדברים מתחילים להיות מאתגרים.

הכנת עצמך להצלחה

במהלך השנים, מחקרים רבים הראו כי הדמיה עוזרת לך להתכונן נפשית כך שתרגיש בטוח מספיק בכדי לנקוט בפעולה כאשר ההזדמנות להשגת מטרתך מציבה את עצמה. זה מאפשר לך לחוות איך הצלחה עשויה להיראות ולהרגיש, עוד לפני שתנקוט פעולה כלשהי.

הנה דוגמה לאופן שבו הדמיה עוזרת לגבר לבנות את הביטחון להתקרב לנשים:

כדי שהוויזואליזציה באמת תעבוד, עליך לעקוב אחר מה שדמיינת. במילים אחרות, עליכם לנקוט בפעולה ולפנות לעבר החזון. רק לשבת ולחשוב על מה שאתה רוצה לא מביא אותך רחוק, כפי שבטח כבר גילית בחיים עד כה.

חשיבה אולימפית

האצן הג'מייקני אוסיין בולט הוא האיש המהיר ביותר עלי אדמות.הוא זכה במדליית זהב גם באירועי 100 מטר וגם 200 מטר באולימפיאדת בייג'ינג 2008 ובשנה שלאחר מכן הוא אישר את מעמדו כאיש המהיר בעולם על ידי קביעת זמן שיא עולמי חדש של 9.58 שניות ל 100 מטר באליפות העולם באתלטיקה 2009. .

בראיון מסלולי לאחר הופעתו הפנומנלית אמר,'פשוט דמיינתי ואז ביצעתי את התוכנית שלי.'אז האם זה אומר שהדמיה היא הסיבה שהוא זכה במירוץ? כמובן שלא, אבל זה בהחלט יהיה אחד מכל הכלים והטכניקות הרבים שהוא משתמש בו בשילוב כדי לבצע ברמה עילית כזו.

הדבר תקף גם להצלחה שלי עם נשים. קיימתי יחסי מין עם יותר מ -250 נשים מכיוון שאני משתמש בטכניקות רבות עוצמה שגורמות לנשים להרגיש רמות מדהימות של משיכה ותאווה אלי. ביליתי קצת זמן לדמיין שהדברים ילכו טוב ולדמיין איך אעשה את זה ... ואז עשיתי את זה.

זיכרון שריר

המונח 'ויזואליזציה' מתאר טכניקה בה משתמשים ספורטאים מהשורה הראשונה, המכונה גם חזרה נפשית או דימויים. זו מיומנות מנטאלית נלמדת, בקצרה, כוללת את הספורטאי להירגע במצב נוח ולחשוב על הספורט שלו. זה נשמע פשוט מאוד, אבל כמו כל הכישורים בחיים, זה דורש זמן ותרגול מוקדש כדי לשלוט בו.

מחקר מדעי מצא כי חשיבה על פעילות גופנית ממש מגרה את המוח לשלוח אותות חשמליים לשרירים המעורבים באותה פעילות גופנית מסוימת, למרות שלא מתקיימת תנועה פיזית ממשית.

לדוגמא: שחקן כדורגל יכול לדמיין את עצמו בועט בכדור בתמונה מפורטת בעיני רוחו והשרירים המעורבים בתנועה זו יעוררו על ידי דחפים חשמליים הנשלחים ממוחו.

היתרון בסוג זה של חשיבה הוא בכך שהוא מחזק את המסלולים העצביים ומסייע בקידום מה שמכונה 'זיכרון שרירים'. המשמעות היא שעל ידי שליטה באמנות ההדמיה, אתלט יכול לתרגל מנטלית את הספורט שלו ולפתח את דפוסי התנועה המוצלחים הדרושים ללא צורך לעייף פיזית את השרירים הנדרשים בתהליך.

חזון ברור

ליכולת לדמיין ביצועים מנצחים יש יתרונות ברורים בספורט, אך זוהי גם טכניקה שימושית שניתן להשתמש בה ליתרון שווה בכל תחומי החיים. ללמוד כיצד להמחיש זה כמו להיות עם מסך קולנוע פנימי משלך עליו תוכלו לשחק כל סרט לפי בחירתכם.

אתה יכול להפיק, לביים ולככב בסרט שלך לגמרי ולראות את סיפור ההצלחה שלך מתפתח מול עינך. כמו שספורטאי יכול לקבל את התפקיד הראשי בסיפור של הצלחה בספורט, אתה יכול לקבל את התפקיד הראשי בסרט שלך בהצלחה שלך, בין אם זה קשור לקריירה שלך או לחיים האישיים שלך.

כמובן שכמו שהספורטאים עושים, אתה צריך גם לעשות מעשה וללכת אחרי מה שאתה מדמיין. אחרת, זה פשוט יישאר פנטזיה פרטית.

מציאות מדומה

הדמיה של תוצאות חיוביות בכל מערכת נסיבות אפשרית היא שיטה בדוקה ומוכחת להתמודדות עם לחץ תחרותי בעולם הספורט, אך היא יעילה באותה מידה בעולם העסקים.

איש ספורט יכול לדמיין את המחשבות והפעולות המדויקות הדרושות כדי להבטיח זכייה ואיש עסקים יכול לעשות בדיוק את אותו הדבר מבחינת חזות המחשבות והפעולות שיובילו לכך שהוא ישיג עסקה חשובה.

זורק הכידון הבריטי לשעבר סטיב בקלי, כיום דובר מוטיבציה, השתמש בהדמיה לאורך כל הקריירה התחרותית שלו. לדבריו, הוא הכין את עצמו לסביבת הלחץ הגבוה של הספורט התחרותי ברמה הגבוהה ביותר על ידי כך שהוא מדמיין את עצמו במצב מפסיד בסיבוב האחרון של תחרות גדולה שנותרה זריקה אחת בלבד.

לאחר מכן 'ראה' את עצמו זורק זריקת גמר מושלמת טכנית כדי לנצח בתחרות.

ויזואליזציה היא כולה יצירת תמונות חיוביות ולכן למרות שהחזון של בקלי החל בצורה שלילית למדי, התוצאה הסופית הייתה חיובית לחלוטין. הוא השתמש בהדמיה כדי לא רק לראות הופעה מנצחת אלא גם כדי לראות כיצד עדיין ניתן להשיג ביצועים מנצחים בתנאים פחות מושלמים.

לראות זה להאמין

ספורטאי האלופות לא מגיעים לראש המשחק שלהם מבלי להאמין קודם שהם מסוגלים להיות אלוף ולבלות שעות אינסופיות לדמיין את עצמם בראש המשחק שלהם.

מרבית הספורטאים המקצועיים מתרגלים גם אימוני מיומנויות מנטליות לצד אימוני מיומנויות גופניות כדי להשיג כושר שיא וה'קצה 'המנצח. בספורט מכנים זאת לעיתים קרובות כבעלי 'יתרון מנטלי' כאשר המנצח הוא הספורטאי בעל האמונה הרבה ביותר ביכולתו לעומת פשוט בעל יכולת גופנית מעולה.

הדרך הקלה לתרגול ויזואליזציה

לְהִרָגַע - אתה צריך להיות נוח כדי להיות מסוגל להתרכז בחזון שלך, אז מצא מקום שקט ושלו ומיקום המאפשר לך להירגע לגמרי. בתחילה, תצטרך להיות במקום בו לא תפריע לך או תסיח את דעתך, אך עם תרגול, תוכל להישאר מרוכז גם כאשר הרבה דברים אחרים מתרחשים סביבך.

התחל בסוף - צור דימוי נפשי של עצמך כהצלחה שאתה רוצה להיות.

אם מדובר בהצלחה שלך למצוא חברה מושלמת, הדימוי יכול להיות שאתה וחברה אוהבת שמתחבקים ומתנשקים, ואז אומרים אחד לשני כמה אתם אוהבים זה את זה. אם ההדמיה שלך נוגעת לקריירה שלך, אתה עשוי לדמיין את עצמך זוכה לשבחים על ידי הבוס על כך שאתה עושה עבודה כה נהדרת בזמן שאתה עובד בעבודת החלומות האולטימטיבית שלך.

בנה את הסיפור שלך - עכשיו, כשעיצבתם את סצנת הסיום של סרט ההצלחה שלכם, עליכם לחזור להתחלה ולהתחיל לבנות את שאר סצנת הסרט אחר סצנה. כל סצנה מספרת את הסיפור כיצד אתם הולכים להגיע מהמקום בו אתם נמצאים למקום בו תרצו להיות בסוף סרט ההדמיה.

להפוך את זה לאמיתי - הוסף כמה שיותר פרטים לכל תמונה. חרג מעבר לצפייה בסרט, תן לו את הטיפול בתלת מימד, קולנוע סראונד והביא לכל סצנה לחיים.

ראו את התמונות וגם שמעו את כל מה שקורה, הריחו את כל מה שמסביב, טעמו את האוכל, והרגישו כל רגש בדיוק כמו שהייתם עושים במציאות. השתמש בכל החושים שלך כדי להפוך את חוויית ההדמיה שלך ל'אמיתית 'ככל האפשר.

כאשר אתה מתחיל לראשונה, ייתכן שתתקשה לשמור על ריכוז יותר מכמה דקות בכל פעם, לכן נסה לתזמן פרקי זמן קצרים לתרגול אחת לכמה ימים.

ככל שהכישורים שלך יתפתחו, תוכל להישאר ממוקד לפרקי זמן ארוכים יותר ותוכל גם להוסיף מרקם גדול יותר לתמונות שלך, מה שמאפשר לך להפעיל את כל שלב במסע שלך להצלחה בעיני רוחך.

כמובן שהדמיה היא רק מרכיב אחד של הכנה להצלחה, אך היכולת לראות תוצאה חיובית והיכולת להאמין בתוצאה חיובית היא חיונית אם ברצונך להשיג הצלחה זו.

זה אולי לא מציאותי לדמיין את עצמך חוצה את קו הסיום לפני יוסיין בולט, אבל בהחלט תוכל 'לנצח את המירוץ' שאתה מנסה לנצח בחייך - בין אם זה המירוץ למצוא חברה נהדרת , לבנות קריירה מצליחה או לחיות חיים מספקים ומאושרים באמת.

אז האם ההדמיה אכן עובדת?

כן.

לדעתי אני חושב שהדמיה חיובית מסייעת לאדם להצליח יותר מכיוון שהוא גורם לך להרגיש בטוח יותר, ברור יותר מה אתה רוצה ונחוש יותר להגיע לשם.

אני לא חושב שהדמיה היא התשובה להצלחה, אבל זה כלי שימושי שאני משתמש בו ואני ממליץ לאחרים.