מה המשמעות של החלום שלי?

כולנו, בשלב זה או אחר, מתעוררים משינה עמוקה עם תחושה או דימוי המתמהמה לאורך כל היום. זה מרגיש כאילו החלום שלך מנסה להגיד לך משהו, אבל מה באמת יכול להיות החלום שלך?

מאז ימי הפסיכואנליזה הראשונים, יש תיאוריה שחלומות הם דרך לחוסר המודע שלך לתקשר קונפליקטים ורצונות. התת מודע מחזיק את כל המידע שאינך זקוק לו בחיי היומיום שלך - חוויות עבר וידע - ומאפשר למוח המודע שלך לתפקד מבלי להעמיס אותו. טיפול, מדיטציה ויצירת אמנות יכולים לעזור לך ליצור קשר עם הלא מודע שלך. אבל, לפעמים יש מסר חשוב שלא יכול לחכות. כאשר המוח שלך ישן, הוא מתגנב פנימה ומספר לך סוד בשפה מסתורית של סמליות.

לא לכל סמל יש את אותן אסוציאציות לכל אדם - יש אנשים שרואים במים רגועים ושלווים, אחרים רואים אותם כמפחידים ובלתי צפויים. אין 'מידה אחת שמתאימה לכולם' בכל הנוגע לסמליות בחלומות.

המשמעות של סמלים

למרות שמדריכים, או 'מילונים', עם סמלי חלומות ומשמעויותיהם היו פופולריים מאז שנות השבעים, רוב המטפלים ימליצו לך למצוא תשובות משלך. הדבר נעשה באמצעות 'אסוציאציה חופשית', טכניקת טיפול שבה אתה משתף את כל מה שעולה לך בראש ללא צנזורה או שיפוט. נניח, למשל, אתה חולם לשחות במים. השלב הראשון יהיה להבין מה אתה מרגיש לגבי מים. אם אתה מפחד מזה, או שהיה לך ניסיון עבר רע, זה ישפיע על הפרשנות שלך לסמל. לא לכל סמל יש את אותן אסוציאציות לכל אדם - יש אנשים שרואים במים רגועים ושלווים, אחרים רואים אותם כמפחידים ובלתי צפויים. אין 'מידה אחת שמתאימה לכולם' בכל הנוגע לסמליות בחלומות.

חלומות שחוזרים על עצמם

כשאתה מתחיל לבחון את הסמלים בחלומות שלך, זה יכול להיות מועיל לחזור אחורה ולראות איך כולם עובדים יחד. לאחר מכן, השוואת חלומות שונים יכולה להתחיל לחשוף נושאים או אינדיקציות שלך מצב נפשי . האם שמת לב שיש לך חלומות דומים בכל פעם שאתה לחוץ? 'חלומות שחוזרים על עצמם' יכולים להיות מתסכלים ביותר, אך הם יכולים גם לעזור לך לאמוד את בריאותך הנפשית. חלום שחוזר על עצמו יכול להיות איתות לכך שהגיע הזמן להאט או לטפל במשהו שהפריע לך.

למרות שחלומות ומשמעויותיהם הינם אישיים ביותר, מדענים הוקסמו לגלות שאנחנו בעיקר חולמים על אותם דברים. חלק מהחלומות הנפוצים ביותר כוללים שיניים שנושרות, עירום בפומבי, פספוס בחינה בבית הספר, טיסה ורדיפה. אלה היו גם נושאים שפרויד כלל בספרופרשנות החלומותפורסם בשנת 1900. הוא כותב, '... לא משנה מי חולם אותם, סביר להניח שכולם נובעים מאותם מקורות, כך ש [הם] מתאימים במיוחד לספק לנו מידע לגבי מקורות החלומות.' ביסודו של דבר, הוא האמין שחלומות נפוצים אלה מופעלים על ידי אינסטינקטים ראשוניים המקשרים את כל בני האדם, ולכן אנו יכולים להקצות להם ביתר קלות משמעויות. לכל הפחות, המחשבות של פרויד עשויות לעזור לך לפתור את חידת חלומותיך.חלומות על נפילת שיניים

ישנן דרכים רבות שהשיניים שלך יכולות ליפול בחלום-הן יכולות להתפורר בזמן שאתה לועס, קופץ אחת אחת או נרקב. חולמים רבים מדווחים על תחושות אימה, גועל ומבוכה. יש כמה תיאוריות לגבי המשמעות של חלום זה. זה יכול להיות קשור להבל ולציין שאתה מרגיש לא מושך. או שזה יכול להצביע על כך שאתה מתקשה לתקשר, אך זקוק נואשות להביע את עצמך. אם יש לך אירוע בקרוב שאתה מודאג לגביו, נפילת שיניים יכולה להיות סמל עבורו חֲרָדָה . הסברים אחרים כוללים תחושת חוסר אונים או אשמה בנוגע לספר שקרים.

חולמת על להיות עירומה בציבור

מדהים כמה חלומות אמיתיים יכולים להרגיש, במיוחד כשאתה מסתכל למטה ואתה לא לובש מכנסיים. בין אם אתה מתפשט חלקית או עירום לחלוטין, חלומות הכרוכים בלהיות עירומים בפומבי עוסקים בדרך כלל בחוסר ביטחון. אתה עלול להרגיש חסר אונים במצב הנוכחי או שאתה חושש 'להיחשף' על ידי האמת. אם אנשים אחרים בחלום מבחינים בעירומות שלך, זה יכול להיות אינדיקציה לכך שאתה מרגיש חסר ביטחון וביקורת מצד הסובבים אותך. אם אתה לא נבוך מהעירום שלך בחלום, המשמעות יכולה להיות צורך בחופש או בתשומת לב.

חולמת על החמצת בחינה בבית הספר

בית ספר גורם לרבים מאיתנו לחרדות בחיים הערות אבל כשהוא מופיע בחלום, זה חמור פי עשר! חלומות על מבחנים יכולים לנוע בין החמצת בחינה וכלה בחזרה לבית הספר הישן מכיוון שאיכשהו לא קיבלת הסמכה נחוצה. לא משנה כמה תנסו להסביר את הבלבול, אתם תקועים מרגישים לא מוכנים. בדרך כלל חלום זה קשור לחרדה מפני כישלון. אולי יש לך להציב יעדים גבוהים מדי או שאינו מוכן כראוי למשימה. האם משהו בחייך כרגע גורם לך להרגיש לא מספיק? סביר להניח שהחלום מושך תשומת לב למצב הזה.

חלומות על טיסה

בניגוד לרוב החלומות החוזרים ונשנים, טיסה היא בדרך כלל חוויה מהנה וחיובית. זה כמו בעל כוח על. אם אתה מזנק בביטחון בשמיים, זה מעיד על כך שהשגת שליטה על חייך. היכולת לראות את כל הדברים למטה מעידה על כך שאתה מקבל נקודת מבט חדשה על הדברים. שים לב למהירות שלך, לגובה מהקרקע ולכל מכשולים בדרך שלך - כל אלה יכולים להיות רמזים כיצד אתה 'עף' בחיים.

חלומות על מרדף

שום דבר לא יגרום ללב שלך להכות כמו חלום שרודפים אותך. זהו הביטוי הראשוני ביותר של הפחד, התגובה הקלאסית של 'קרב או ברח'. כאשר אתה במצב של 'טיסה', תעשה כל מה שאתה יכול לעקוף או להסתיר מהאויב שלך. חלומות אלה מסמנים הימנעות ואתה צריך לשאול את עצמך, 'ממה אני בורח בחיים האמיתיים?' אם אתה זוכר מי או מה רדף אחריך, זה יכול לעזור לך להבין את משמעות החלום. התשובה עשויה להפתיע אותך. לפעמים אנחנו אפילו לא מבינים שאנחנו בורחים מדברים - כמו אהבה - אבל תת המודע שלך יודע את האמת.

כדי לחקור עוד יותר את משמעות חלומותיך ולעבוד על מה שהם מנסים לתקשר, שקול לעבוד עם מטפל. מטפל יעזור לך להדריך אותך במחשבות מבלבלות אלו ויעזור לך להגיע לשורש מה שתת המודע שלך מנסה להגיד לך. אם אתה מעוניין לברר פרטים נוספים על חלומותיך, נסה טיפול מקוון לדבר עם מטפל מוסמך היום.