מהו יועץ לבריאות הנפש?

ההגדרה הבסיסית של יועץ לבריאות הנפש היא פשוטה. אולם הבנת כל המשמעות של המונח היא מורכבת יותר.

יועצי בריאות הנפש הם אנשי מקצוע מורשים המסייעים לאנשים לנהל ולהתגבר על הפרעות נפשיות ורגשיות ובעיות עם מערכות יחסים ומשפחות אחרות, לפי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה. הם מתקשרים עם לקוחות כדי להבין את בעיותיהם ולפתח אסטרטגיות לשיפור חייהם.

בהתאם להקשר, 'יועץ לבריאות הנפש' יכול להתייחס לרישיון ספציפי ולא לעבודה בפועל. אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש יכולים להרוויח את רישיון יועץ לבריאות הנפש, אך עבודתם היומיומית עשויה שלא להיות כרוכה בייעוץ. לפני או אחרי עבודתם הקלינית, רבים הופכים למנהלים, אנשי חינוך או יועצים. עם זאת, רוב אנשי המקצוע המפרסמים את עצמם כיועצים לבריאות הנפש מספקים תמיכה בבריאות הנפש כמקור ההכנסה העיקרי שלהם.

כדי לקבל רישיון מתאים, יועצי בריאות הנפש צריכים לקבל תואר שני בתחום פסיכולוגי רלוונטי, לסיים מספר שעות של הכשרה קלינית תחת מפקח ולעבור את בחינת הרישוי במדינתם. ישנם מספר שמות לרישיונות ולמקצוע, כולל:

  • יועץ לבריאות הנפש מורשה [LMHC]
  • יועץ מקצועי מורשה [LPC]
  • יועץ מקצועי קליני מורשה [LCPC].

רישיונות אלה משתנים בהתאם למדינה, אם כי LMHC הוא הנפוץ ביותר.

הבהרת התנאים: יועץ לבריאות הנפש מול מטפל, פסיכולוג ועובד סוציאלי

אנשים רבים משתמשים במונחים 'יועץ לבריאות הנפש', ' מְרַפֵּא , 'ו'פסיכולוג' לסירוגין. לרוב זה עניין של העדפה, מיתוג או תחושה שמילה אחת הכי מתאימה לזהות. לרוע המזל זה יוצר בלבול בקרב אנשי מקצוע ולקוחות פוטנציאליים.בניגוד ל'יועץ לבריאות הנפש ',' מטפל 'אינו רישיון ואינו מופיע בלשכה לסטטיסטיקה של העבודה. זהו מונח גג לתאר אנשי מקצוע שונים בתחום בריאות הנפש שעובדים בעיקר עם לקוחות לשיפור בריאותם הנפשית. 'פסיכולוג' הוא גם מונח מטריה המתאר אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. עם זאת, היא נוטה להתייחס לעתים קרובות יותר לאנשים העוסקים במחקר. יועצי בריאות הנפש יכולים לערוך גם מחקר, אך בדרך כלל הם עובדים בעיקר עם לקוחות.

אנשים שיש להם רישיונות עבודה סוציאלית יכולים גם לתת ייעוץ ולהתייחס לעצמם כיועצים לבריאות הנפש. עובדים סוציאליים יכולים גם ליפול תחת מטריית המטפלים או הפסיכולוגים.

שיקולים כאשר מחפשים יועץ לבריאות הנפש

אם אתה מחפש איש מקצוע מורשה שיעזור לך להתמודד עם בעיות נפשיות ולשפר את חייך, זכור להסתכל על רישיונות ותארים. הרחב את החיפוש שלך באמצעות כל המונחים שנדונו במאמר זה. כאשר אתה מוצא התאמה פוטנציאלית עם 'יועץ לבריאות הנפש', בדוק את ההתמחות שלהם ומה כוללת עבודתם. לדוגמה, עובד סוציאלי קליני מורשה [LCSW] המכנה את עצמו יועץ לבריאות הנפש יכול בסופו של דבר להתאים יותר מאשר LMHC.

להיות יועץ לבריאות הנפש

אם אתה מעוניין להיות יועץ לבריאות הנפש, התחל בשקול היכן אתה נמצא בקריירה שלך ובאיזה תחום אתה מעוניין להצטרף. האם יש לך כבר תואר שני? מהן ציפיות השכר שלך? עם איזו אוכלוסייה אתה מקווה לעבוד?

להלן כמה משאבים שיכולים להדריך אותך:

להסתכל מעבר למילים

כאשר אתה רואה מונחים המתארים אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, זכור לחקור מעבר להגדרות הבסיסיות. לכל מונח יש קונוטציות שונות שלפעמים מסיחות את הדעת מהחשוב ביותר. בסופו של דבר מיומנותו, ניסיונו ועבודתו של איש מקצוע בתחום בריאות הנפש הם המגדירים אותם.