כאשר אינך בטוח מה עליך לומר למטפל המקוון שלך

טיפול יכול להיות סופר מביך. ובהכרח כך אם אתה דן בחומרים קשים. גם אם אתה דברני ומפנק, אולי אינך יודע מה לומר בחלקים מסוימים של המסע הטיפולי שלך. זה יכול להיות אתגר אפילו יותר במהלך טיפול טקסט מקוון כי אינך מקבל רמזים ויזואליים של המטפל שלך שעשויים לגרום לך לומר משהו נוסף בנושא.

כדי לעזור לך להמשיך בטיפול ללא היסוס כאשר אתה מרגיש תקוע, ביישן או שאתה פשוט לא יודע על מה לדון, יצרנו מדריך זה לתקשורת עם מטפלים באינטרנט. השתמש בו כהפניה בכל פעם שאתה מצייר ריק או שאתה לא בטוח מה להגיד.

התחלת השיחה עם המטפל שלך

כיצד אוכל לדבר עם המטפל שלי?

בתחילת הטיפול יתכן ואינך יודע כיצד ליזום שיחה עם המטפל שלך. התחלת הדיון היא קשה, אך חשובה לתהליך בניית הקשר עם המטפל שלך. כדי להתחיל שיחה, אתה יכול לדבר על הפעילויות היומיומיות שלך או על יום מסוים שהיה לך. שתף משהו בחייך כדי ליצור קשר. אתה יכול לשתף כל מה שדוחף את דעתך כרגע, גם אם זה לא קשור או נראה חסר משמעות. התקשורת עם המטפל שלך הופכת לקלה יותר עם הזמן, ברגע שאתה מכיר את המטפל טוב יותר והקשר שלך נוצר, אז אל תזיע!

סביר להניח שהמטפל שלך ישאל כמה שאלות בכדי לגרום לכדור להתגלגל. עם זאת, במהלך תחילת הטיפול יהיו פעמים שבהן ייתכן שתצטרך להתחיל את השיחה. אם אינך מצליח לחשוב על משהו, נסה אחת או יותר מהפעולות הבאות:

דבר על יום בחייך

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? מה אתה חושב על? איך ההרגשה לעבודה גורמת לך להרגיש? מה לגבי לפני שאתה הולך לישון? מה השגרה שלך?

שאלת עצמך את השאלות הללו אמורה לבנות מומנטום. זה יכול גם להדגיש בעיות בריאות הנפש או פשוט חששות שעלולים היו בעבר ברקע.דיון בהרגלים היומיומיים ייתן למטפל שלך תחושה כיצד אתה דואג לבריאותך הנפשית. לאחר מכן הוא יכול להציע תוספות, שינויים או חלופות.

השלם את המשפטים הבאים

'היום אני מרגיש ...'
'אני באמת צריך לדבר על ...'
'משהו שלא הרבה אנשים יודעים עלי הוא ...'

גם אם הם אינם מצביעים על הנושא הדוחק ביותר שלך, הנחיות אלה הן תמיד דרך מצוינת ליצור קשר עם המטפל שלך ולהביע את רגשותיך. ככל שהקשר הטיפולי טוב יותר כך תוכל להתקדם יותר.

הערה: אתה מוזמן להשתמש בטיפים אלה בכל פעם שאתה מתקשה להתחיל צ'ט עם המטפל שלך, לא רק במהלך השיחה הראשונה.

אמור את הדבר הראשון שעולה לך בראש

טיפול הוא אחד מאותם מקומות נפלאים ונדירים שבהם אתה יכול להשתחרר לחלוטין ולהתעלם מסטנדרטים חברתיים רגילים. אם אתה מתקשה לחשוב באופן פעיל על משהו לומר, רשום את המחשבה הראשונה שיש לך. זה לא צריך להיות יפה, נכון מבחינה דקדוקית או מובנה. אתה יכול אפילו לפזר את זה בהודעה קולית, לא משנה כמה זה אקראי. גם אם המחשבה היא על איך אתה לא יכול לחשוב על מה להגיד או להרגיש תקוע, זה בסדר.

שלא כמו מסגרת חברתית סטנדרטית, לא יהיו לכך השלכות שליליות. מטפלים לא ישפוט אותך. אם הוא מתחיל את הדיאלוג, כדאי לשים על הנייר ולתעד.

אם המטפל שלך מרגיז אותך

אם המטפל שלך אומר משהו שכואב או פוגע בך, אל תהסס לשתף אותו ברגשות אלה. להיות פתוח וכנה בסופו של דבר ישפר את הטיפול. השיחה 'אני כועס עליך' מביכה אך שווה לנהל אותה.

זה נורמלי לפעמים להרגיש פגוע במהלך הטיפול . זה יכול להיות שאתה חופר בנושאים הכואבים והקשים שמונעים ממך לחיות את חייך הטובים ביותר. מטפלים אמורים מדי פעם לאתגר ולדחוף אותך להפוך לגרסה טובה יותר של עצמך.

להלן תבנית שתוכל להשתמש בה כדי להעלות את הבעיה:

'היי [הכנס את שם המטפל],

אמרת [הכנס טקסט שהרגיז אותך] לפני כמה ימים וזה גרם לי להרגיש [להרגיש]. רציתי לבטא את עצמי כדי שנוכל להמשיך להיות כנים ופתוחים זה עם זה '.

מבקשים שינויים

לפעמים האסטרטגיות שהמטפל שלך מנסה לא יעבדו כמו ששניכם הייתם רוצים. אם אינך מרגיש מדי פעם מרוצה מהטיפול, זה בסדר. העבר את החששות הללו למטפל שלך. הוא או היא יתאימו את הטיפול לצרכיך.

לקבלת עצות ותובנות מעמיקות יותר בנושא זה, קרא ' כיצד לבקש מהמטפל שלך שינויים . '

אומרים להתראות

תחושת ביטחון מספיק טוב לסיום הטיפול היא אירוע משמח. כדי לסמן זאת, שקול לבטא את רגשותיך ולשלוח פתקת פרידה מהורהרת למטפל שלך. פעולה זו עשויה לספק יתרון נוסף וסופי.

'לאפשר לעצמך להרגיש כל מה שאתה מרגיש ולשתף את המטפל בנסיונך יכול להיות מעצים מאוד עבור המסע שלך', אמר מטפל טלקספייס סקוט כריסטנלי.

סיום הטיפול הוא גם הזדמנות להרהר בכל מה שהשגת. באילו שינויים שמתם לב? איך אתה מרגיש אחרת? וזכור, תמיד קל לחזור למטפל המקוון שלך במידת הצורך.

תקשורת טובה בטיפול תעזור לך בכל חלק מהחיים

ללמוד לתקשר ביעילות את המחשבות והרגשות שלך בטיפול יהפוך בסופו של דבר למיומנות שתוכל להשתמש בה בחיי היומיום. תחשוב על טיפול כשטח אימון לשיחות מביכות או קשות שבהכרח תצטרך לנהל עם חברים, משפחה, שותפים רומנטיים ועמיתים לעבודה. אם תפיק את המרב מהאימונים שלך, העסקה האמיתית תהיה הרבה יותר קלה.